Log In

Wodór – zastosowanie w pojazdach elektrycznych

– Celem naszej firmy jest wyprodukowanie zero emisyjnego napędu, ale żebyśmy mogli to osiągnąć, to napęd konwencjonalny chcemy zastąpić napędem najpierw hybrydowym, czyli takim etapem pośrednim i w ostateczności  uzyskać napęd bezemisyjny. W 2002 roku już udostępniliśmy wybranej grupie klientów samochody z napędem wodorowym, czyli zeroemisyjnym.Były to pojazdy typu suw. Obecnie oferujemy samochód seryjnie produkowany sedan, który jest od podstaw skonstruowany dla napędu wodorowego.(…) Nasza firma równolegle rozwija układ bateryjny jak i też wykorzystujący ogniwa paliwowe. Zakładamy, że napęd oparty na bateriach jest przeznaczony do pojazdów małych, czyli miejskich. Natomiast pełno gabarytowy samochód, który ma pełny zasięg i pełną funkcjonalność, to będzie samochód z ogniwami paliwowymi. – mówi dr Andrzej Szałek z Toyota Motor Poland.

Jak zbudowany jest samochód wodorowy przedstawia dr Andrzej Szałek w prezentacji Wodór-zastosowanie w pojazdach elektrycznych.

[fvplayer src=”https://naszatve.pl/wp-content/uploads/2018/01/A_Szałek_wystąpienie_II_Kongres.mp4″ splash=”https://ml3dmu4ptpha.i.optimole.com/w:auto/h:auto/q:mauto/f:best/https://naszatve.pl/wp-content/uploads/2018/01/dr-Andrzej-Szałek.jpg” width=”1280″ height=”720″]

Tagged under

Warsaw

Banner 468 x 60 px