Log In

Pierwszy kabriolet Volkswagena stworzony na bazie SUV-a: Rada Nadzorcza wydaje zgodę na produkcję T-Roca w wersji cabrio

• produkcja kabrioletu na bazie SUV-a rozpocznie się w 2020 roku w Osnabrück
• Volkswagen zainwestuje w fabrykę 80 milionów euro
• zakład w Osnabrück nawiązuje dzięki temu do swojej tradycji w produkcji kabrioletów
• nowy model pozwoli wykorzystać moce fabryki i zapewni załodze zatrudnienie

W ramach wielkiej ofensywy nowych modeli Volkswagen wprowadzi na rynek swój pierwszy kabriolet na bazie auta typu SUV –
T-Roc cabrio. Jego produkcja rozpocznie się w pierwszym półroczu 2020 roku w Osnabrück. Rada Nadzorcza Koncernu Volkswagen na swoim ostatnim posiedzeniu przeznaczyła dla fabryki ponad 80 milionów euro.
Tą decyzją Volkswagen nawiązuje do tradycji budowy kabrioletów przez załogę fabryki w Osnabrück i zapewnia jej miejsca pracy.

Dr Herbert Diess, Prezes Zarządu Marki Volkswagen stwierdził: „Volkswagen staje się marką, w której coraz większą rolę odgrywają SUV-y. T-Roc wyznacza dzisiaj standardy w klasie kompaktowych modeli tego typu, kabriolet to jego kolejna odmiana niosąca z sobą duży ładunek emocjonalny. Bardzo się cieszę, że przy jego produkcji możemy skorzystać z wieloletniego doświadczenia załogi z Osnabrück. Dzięki temu ta fabryka zyskuje dobre perspektywy na przyszłość”.

SUV-y mają dzisiaj decydujący wpływ na wzrost sprzedaży marki Volkswagen. Tiguan z liczbą 720.000 sprzedanych egzemplarzy znalazł się w 2017 roku w grupie dziesięciu najczęściej kupowanych modeli na świecie i zalicza się do pierwszej trójki najpopularniejszych SUV-ów. Do 2020 roku marka zamierza rozszerzyć swoją globalną ofertę aut tego typu do 20 modeli; około 40 procent sprzedawanych Volkswagenów będą wtedy stanowić SUV-y. Dzięki T-Rocowi w wersji cabrio Volkswagen wzmocni swoją pozycję w segmencie kompaktowych SUV-ów, a właśnie ten segment aut rośnie dzisiaj najmocniej w całej branży samochodowej. Dzięki zainwestowaniu ponad 80 milionów euro w produkcję nowego kabrioletu w fabryce w Osnabrück zostaną zmodernizowane technologie produkcyjne, montaż i logistyka. Docelowo w zakładzie ma powstawać do 20.000 egzemplarzy tego modelu rocznie.

T-Roc kabriolet to nowy rodzaj auta w szczególnie dynamicznie rosnącym segmencie SUV-ów. Decydując się na jego produkcję Volkswagen kontynuuje niemal 70-letnią tradycję budowy kabrioletów. T-Roc w swojej podstawowej wersji został z sukcesem wprowadzony na europejski rynek pod koniec 2017 roku. Dotychczas zamówiono ponad 40.000 egzemplarzy.

Volkswagen Osnabrück GmbH zatrudnia 2.300 pracowników. Na trzech liniach produkcyjnych w 2017 roku powstało ponad 76.000 samochodów. Z taśm fabryki zjeżdżają dzisiaj Volkswagen Tiguan oraz Porsche Cayman, poza tym w zakładzie w Osnabrück lakierowana jest część nadwozi Skody Fabii. Od powstania Volkswagen Osnabrück GmbH w 2011 roku wyprodukowano tam ponad 280.000 samochodów.

 

Tagged under

Warsaw

Banner 468 x 60 px