Log In

Polsko-koreańskie rozmowy o współpracy

Widzimy coraz większą przestrzeń wspólnego rozwoju technologii, współpracy w sektorze obronnym i przemysłowym oraz inwestycji – mówił minister Waldemar Buda na spotkaniu z ministrem handlu, przemysłu i energii Korei Lee Chang-Yang.

Przywiązujemy najwyższą wagę do strategicznego partnerstwa z Republiką Korei. Obecne otoczenie geopolityczne wymaga bliższej współpracy między podobnie myślącymi partnerami – wskazywał szef MRiT.

Współpraca handlowa i inwestycyjna

Republika Korei jest jednym z najważniejszych partnerów gospodarczych Polski w Azji i drugim największym partnerem handlowym w regionie.

Od czasu podpisania umowy o wolnym handlu między UE i Republiką Korei w 2011 r., wysokość polsko-koreańskiej wymiany handlowej stale rośnie. W 2021 r. było to 8,6 mld USD (wzrost o 23% r/r), w tym polski eksport zwiększył się o prawie 25% r/r i wyniósł 919,5 mln USD, a import wzrósł o 23% i wyniósł niemal 7,7 mld USD.

W 2019 r. i 2020 r. Korea była największym azjatyckim inwestorem w Polsce – głównie projekty typu greenfield w zakresie nowoczesnych technologii.

Z dużą satysfakcją przyjmujemy informacje o kolejnych projektach koreańskich firm
w naszym kraju. Ostatnie ogłoszone decyzje inwestycyjne wyglądają imponująco, ale liczymy na kolejne projekty – podkreślił Waldemar Buda.

Tagged under

Nie znaleziono powiązanych artykułów.

Warsaw

Banner 468 x 60 px