Log In

HYBRYDOWY DEFENDER OFICJALNYM AUTEM FESTIWALU GLASTONBURY

Defender w samym sercu największego na świecie wydarzenia z muzyką na żywo jako oficjalny partner Festiwalu Glastonbury 2023.

Nastawiona na tryb elektryczny flota 20 hybrydowych Defenderów 110 będzie transportować czołowych artystów na ich występy w wyciszonym, bezemisyjnym komforcie w Worthy Farm w Somerset w dniach 21–25 czerwca.

Rodzina Eavis, która prowadzi gospodarstwo (Worthy Farm) i od ponad 50 lat organizuje Festiwal, jest związana z marką Defender od dawna. Dlatego widok założyciela Festiwalu Michaela Eavisa, poruszającego się po imprezie za kierownicą klasycznego Defendera, będzie znajomy dla stałych bywalców imprezy.

Jak zawsze niezłomny, nowy Defender sprawi, że główne gwiazdy dotrą na legendarną Pyramid Stage na czas. Będą poruszać się w trybie elektrycznym, co zapewni maksymalnie ekologiczną, bo bezemisyjną jazdę po terenie festiwalu. Tryb EV daje gwarancję liniowego dostarczania momentu obrotowego i niesamowitą kontrolę przy niskich prędkościach, aby pokonywać trudny i wielki obszar, gdzie odbywa się Festiwal.

Zawieszenie pneumatyczne Defendera zapewnia maksymalny prześwit, zwiększony o 75 mm przy pełnej wysokości w trybie terenowym, a nawet z dalszym zwiększeniem wysokości jazdy o dodatkowe 70 mm w ekstremalnych warunkach.

Elektryczna hybryda P400e ma rzeczywisty zasięg do 40 kilometrów w trybie EV, dzięki czemu cała flota będzie mogła działać z zerową emisją podczas całej imprezy.

Pojazdy będą ładowane energią z paneli słonecznych Glastonbury oraz innych niskoemisyjnych i odnawialnych źródeł energii. Zainstalowany w ramach strategii zrównoważonego rozwoju Festiwalu panel słoneczny o mocy 249,84 kW był swego czasu największym tego typu w Wielkiej Brytanii. Został oddany do użytku w 2010 roku i odpowiada za oszczędność 123 ton dwutlenku węgla rocznie.

Defender 110, jedna z nielicznych elektrycznych hybryd typu plug-in, zdolnych do szybkiego ładowania prądem stałym, może się naładować od 0 do 80 procent w około 30 minut za pomocą szybkiej ładowarki prądu stałego o mocy 50 kW lub wyższej. W domu można go naładować od 0 do 100 procent w około 2,5 godziny za pomocą ładowarki AC o mocy 7 kW.

Zdolność bezemisyjnej jazdy w każdym terenie hybrydowego Defendera sprawia, że ​​jest to idealny wybór na Glastonbury, niezależnie od kapryśnej brytyjskiej pogody. Ładowanie naszych elektrycznych hybryd energią słoneczną podczas największego festiwalu muzycznego na świecie pokazuje zaangażowanie marki Defender w dokonywanie ważnych zmian – powiedział Mark Cameron, dyrektor zarządzający Defendera.

Hybrydowy Defender 110 P400e ma zasięg elektryczny WLTP do 51 km. A rzeczywisty, całkowity zasięg auta dochodzi do 760 km.

Elektryczna hybryda plug-in ma silnik elektryczny o mocy 104 KM połączony z czterocylindrowym silnikiem benzynowym o mocy 300 KM. Generuje on taką samą moc jak sześciocylindrowy silnik benzynowy o pojemności 3,0 litrów – z większym momentem obrotowym i mniejszym zużyciem paliwa.

Festiwal odbywa się od 1970 roku. A w tym roku, na wyprzedanym już Festiwalu Glastonbury na ponad 100 scenach wystąpi kilkuset artystów, w tym Elton John, Guns N’ Roses, Arctic Monkeys i Lizzo. Festiwal odbędzie się od 21 do 25 czerwca na Worthy Farm w Somerset w Wielkiej Brytanii.

Tagged under

Nie znaleziono powiązanych artykułów.

Warsaw

Banner 468 x 60 px