Log In

Nissan wspiera EVerywoman

Nissan dołącza do grona marek motoryzacyjnych wspierających zainicjowany przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA) projekt EVerywoman, przyczyniając się do ważnej misji promocji profilaktyki zdrowia i świadomości onkologicznej. Akcja EVerywoman odbywa się w październiku, znanym jako Miesiąc Świadomości Raka Piersi – „Różowy Październik”. Na potrzeby tej inicjatywy astara, oficjalny importer marki Nissan w Polsce, udostępniła elektrycznego crossovera ARIYA, aby wesprzeć działania na rzecz walki z rakiem piersi.

Rak piersi stanowi w Polsce około 23% wszystkich zachorowań i jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym wśród kobiet. Choć choroba jest wyleczalna, kluczem do sukcesu jest wczesne wykrycie i szybka interwencja medyczna. Projekt EVerywoman ma na celu zwiększenie świadomości społecznej oraz zebranie funduszy na rzecz działań „Stowarzyszenia Amazonki”.

Udział w tej wyprawie to nie tylko okazja do podkreślenia znaczenia profilaktyki raka piersi, ale także budowania świadomości w obszarze rozwoju elektromobilności. Ponad 2400 km trasy, prowadzącej z Warszawy przez Rygę do Lahti, pokonywane elektrycznymi samochodami różnych marek, demonstruje nie tylko ich zdolność do długodystansowej podróży, ale też stanowi podstawę do szerokich działań edukacyjnych i popularyzacji elektromobilności.

Udostępniony przez firmę astara na potrzeby projektu samochód to Nissan ARIYA w wersji Evolve 87 kWh z napędem na przednią oś, zapewniający zasięg wg WLTP w cyklu mieszanym wynoszący aż 525 km, co jest niezwykle istotne w tak dalekich podróżach. Pojazd ten umożliwia szybkie ładowanie prądem stałym z maksymalną mocą 130 kW, co pozwala na uzupełnienie energii w akumulatorze od 20 do 80% jego pojemności w zaledwie 30 minut. Co ciekawe, Nissana ARIYA biorący udział w akcji EVerywoman Race jest w kolorze zielonym „Aurora”, który w zależności od natężenia światła polaryzuje się m.in. do koloru różowego, nawiązującego do charakteru akcji i „Różowego Października”.

„EVerywoman to inicjatywa, której podstawowym celem jest integrowanie kobiet działających lub rozpoczynających swoją ścieżkę zawodową w dziedzinie nowej mobilności. Jednym z pierwszych naszych projektów jest «EVerywoman: New Mobility Women’s Race». Wyprawa odbędzie się pojazdami elektrycznymi i ma na celu promowanie profilaktyki i czujności onkologicznej. Projekt ten stanowi także doskonałą okazję do budowania świadomości w dziedzinie rozwoju zielonego transportu. To piękna inicjatywa, łącząca zrównoważoną mobilność z promocją zdrowia i wsparciem dla kobiet w walce z rakiem piersi” – powiedziała Agata Wiśniewska-Mazur, Zastępczyni Dyrektora ds. Rozwoju PSPA oraz organizatorka inicjatywny EVerywoman.

„Jesteśmy dumni, że astara mogła dołączyć do grona firm wspierających projekt EVerywoman. Inicjatywa, która promuje profilaktykę zdrowia i podnosi świadomość onkologiczną, jest dla nas niezwykle ważna. Pragnę podkreślić, że dla Nissana jako globalnego producenta samochodów, inwestowanie w technologie elektromobilności i popularyzacja pojazdów elektrycznych to nie tylko kwestia biznesu, ale także misja społeczna. Zachęcam wszystkich do śledzenia tej szlachetnej wyprawy i wspierania ekipy EVerywoman Race w tej ważnej misji” – powiedziała Dorota Pajączkowska, PR Manager marki Nissan w Astara NIP Poland.

Tagged under

Warsaw

Banner 468 x 60 px