Log In

Rozwój sieci LOTOS zgodnie z planem

Spółka LOTOS Paliwa, należąca do Grupy Kapitałowej LOTOS, zrealizowała swoje ubiegłoroczne plany rozwoju sieci stacji paliw. Pod koniec 2015 w sieci LOTOS działało 476 stacji, o 35 obiektów więcej niż rok wcześniej.

W 2016 roku planujemy przekroczyć liczbę 500 stacji, ale warto zaznaczyć, że powoli zbliżamy się do optymalnego poziomu nasycenia naszej sieci – komentuje Jan Michalak, dyrektor ds. Infrastruktury i Rozwoju spółki LOTOS Paliwa.

Obecnie w sieci LOTOS 4 na 10 stacji to obiekty segmentu ekonomicznego, pozostałe to stacje premium. Takie same proporcje są w podziale na stacje franczyzowe i własne.

Wicelider stacji tranzytowych

W 2015 LOTOS otworzył także osiemnaste Miejsce Obsługi Podróżnych. To stacja paliw przy A4 w Komorowie k. Tarnowa. Plany na 2016 rok zakładają kolejne dwa uruchomienia MOP-ów, w Krzyżanowie po obu stronach A1. Spółka będzie przyglądać się planom zagospodarowania kolejnych MOP-ów przez GDDKiA i nie wyklucza udziału w dalszych postępowaniach przetargowych.

LOTOS to wicelider w segmencie stacji typu MOP na terenie Polski. Obecnie, z kompleksowej oferty sieci LOTOS korzystają kierowcy podróżujący autostradami A1, A2, A4, A6 i drogami ekspresowymi S3 czy S7. Każdy z osiemnastu obiektów oferuje pełną gamę paliw bezpośrednio z gdańskiej rafinerii Grupy LOTOS oraz własną gastronomię, przestronne parkingi, toalety, prysznice, świetnie zaopatrzone sklepy, odkurzacze samochodowe i kompresory.

Optymalizacja sieci

Warto przypomnieć, że w minionym roku zmianę wizualizacji przeszły wszystkie stacje LOTOS Optima oraz część stacji premium. 2016 będzie rokiem dalszej optymalizacji sieci.

­– Oprócz dalszego stabilnego rozwoju sieci będziemy kładli coraz większy nacisk na dalszą poprawę jakości obsługi i wzrost efektywności sprzedaży. ­– mówi Krzysztof Strzelecki, dyrektor ds. handlu detalicznego – W Nowym Roku będziemy kontynuować standaryzację sklepów oraz rozwijać ofertę gastronomiczną.  Planujemy również intensywny rozwój kategorii  towarów sklepowych oraz usług na stacjach.

W grudniu ub. r. LOTOS otworzył pierwszą restaurację SUBWAY. Na początku 2016 roku planowane jest otwarcie następnych punktów gastronomicznych tej marki na stacjach tranzytowych i miejskich.

Podsumowanie

Podsumowując rok 2015 – w sieci stacji paliw LOTOS działało 476 stacji, w tym 1945 stacje w segmencie ekonomicznym LOTOS Optima oraz 18 stacji autostradowych (MOP).

Lata 2010 2011 2012 2013 2014 2015
Liczba stacji paliw LOTOS 324 369 405 439 441 476
w tym pod logo LOTOS Optima 50 101 151 169 194

LOTOS Paliwa

Spółka LOTOS Paliwa powstała w 1996 r. i jest jednym z kilkunastu podmiotów w ramach Grupy Kapitałowej Grupy LOTOS S.A. prowadzącej działalność w oparciu o dwa segmenty: wydobywczy oraz produkcji i handlu.

Główna działalność spółki LOTOS Paliwa obejmuje zarządzanie i rozwój ogólnopolskiej sieci stacji paliw, a także sprzedaż detaliczną i hurtową benzyn motorowych oraz oleju napędowego. Spółka zarządza również systemem kart flotowych LOTOS Biznes, skierowanym do firm oraz instytucji posiadających samochody osobowe, dostawcze oraz inne pojazdy.

źródło: Lotos

Tagged under

Warsaw

Banner 468 x 60 px