Log In

Audi rozpoczęło przyjmować zamówienia na Audi Q7 e tron 3.0 TDI quattro

Od początku czerwca klienci w Polsce mogą składać zamówienia na Audi Q7 e‑tron 3.0 TDI quattro. Cena bazowa tego samochodu to 390.900 złotych. Pierwsze egzemplarze zostaną dostarczone klientom na początku września 2016. W trybie jazdy elektrycznej, ten nowy, hybrydowy SUV typu plug-in, zgodnie z Nowym Europejskim Cyklem Jazdy (NEDC) ma zasięg nawet do 58 kilometrów i nie emituje do atmosfery żadnych zanieczyszczeń.

Audi Q7 e‑tron 3.0 TDI quattro to pierwsza na świecie hybryda typu plug-in
z silnikiem wysokoprężnym V6 TDI i napędem na cztery koła quattro. Samochód ten od 0 do 100 km/h rozpędza się w zaledwie 6,2 sekundy, a w cyklu NEDC zużywa tylko
1,8 litra oleju napędowego. Jego litowo-jonowy akumulator o pojemności 17,3 kWh, można ładować korzystając z konwencjonalnego gniazdka elektrycznego. Zasięg, który zapewnia tryb jazdy elektrycznej tego eleganckiego SUV-a, w dużej mierze pokrywa zapotrzebowanie codziennego użytku.

Model ten posiada bogate wyposażenie seryjne. Obejmuje ono m.in.: reflektory
w technice LED, ładowarkę e-tron wyposażoną we wtyczki dopasowane do gniazdek
w gospodarstwach domowych i przemysłowych oraz specjalny wyświetlacz graficzny. Dzięki nowej, dwufazowej technice ładowania, pełne ładowanie z wykorzystaniem gniazdka przemysłowego o mocy 7,2 kW trwa około dwóch i pół godziny.

Do wyposażenia seryjnego należy też nawigacja MMI Navigation plus z polem dotykowym MMI all-in-touch oraz Audi virtual cockpit. Wbudowany wyświetlacz TFT wysokiej rozdzielczości, wyświetla wyjątkowo ostre graficznie wskaźniki i obrazy, np.: „powermeter”, miernika przepływu energii systemu plug-in, czy zasięgu i stanu ładowania akumulatora wysokonapięciowego.

Z myślą o tym właśnie pojeździe, stworzono standardowy system zarządzania temperaturą ze zintegrowaną pompą ciepła. Audi jest pierwszym na świecie producentem wdrażającym tą technikę. To kolejny, ustanowiony przez Audi kamień milowy, wyznaczający nowe standardy pod względem jazdy elektrycznej, komfortu wewnątrz pojazdu i wydajności klimatyzacji.

Moduł Audi connect umożliwia połączenie pojazdu z Internetem z wykorzystaniem standardu szybkiej transmisji danych LTE. Nowym rozwiązaniem dostępnym
w wyposażeniu standardowym, są usługi „Audi connect e-tron“. Za pomocą aplikacji Audi MMI connect App na swoim smartfonie, można sterować procesem ładowania
i klimatyzacją, sprawdzić stan akumulatora oraz uzyskać informacje na temat wcześniejszych podróży.

Hybrydowe Audi Q7 e‑tron 3.0 TDI quattro będzie dostępne m.in. w nowoczesnym finansowaniu Audi Financial Services. 3 909 zł netto, czyli 1% bazowej wartości samochodu brutto – tyle może wynieść miesięczna rata w leasingu Audi Perfect Lease, przy opłacie wstępnej w wysokości 10%, finansowaniu na 36 miesięcy i limicie 30 tys. kilometrów rocznie. Przedsiębiorcy, którzy nie planują angażować własnych środków na początku finansowania, mogą wybrać opłatę wstępną 0%, a jeżeli – np. ze względów podatkowych – potrzebują jednorazowo wpłacić wyższą kwotę, mają do wyboru opłatę wstępną nawet do 30% wartości auta. Wysokość finalnej raty określa umowa.

Dodatkowo klienci otrzymują bezpłatny pakiet przeglądów serwisowych Audi oraz pakiet pogwarancyjny Audi Extensive (obydwa na 3 lata/90 000 tys. km).

Sprzedaż modeli Audi e-tron w Polsce realizowana jest w salonie Audi w Warszawie przy ul. Połczyńskiej 109.

Tagged under

Warsaw

Banner 468 x 60 px