Log In

Tiguan odznaczony nagrodą German Design Award 2017

Poznań, 27 października 2016 r. – Niemiecka organizacja German Design Council (Rat für Formgebung) ogłosiła laureatów konkursu German Design Award 2017. Znalazł się wśród nich model marki Volkswagen – w kategorii „Transportation“ prestiżową nagrodą odznaczono nowego Volkswagena Tiguana.

Dla nowego Tiguana German Design Award jest piąta nagrodą w tym roku, jaką ten model otrzymał za wyróżniającą się stylistykę. Zespół designerów kierowany przez Klausa Bischoffa nadał drugiej generacji kompaktowego SUV-a bardzo elegancki wygląd. W porównaniu z poprzednikiem nowy model jest dłuższy, szerszy i niższy. Te nowe wymiary udało się uzyskać także dzięki zastosowaniu modułowej platformy konstrukcyjnej MQB. Powstał w ten sposób niepowtarzalny SUV o charakterystycznych proporcjach, wyróżniający się bardzo dynamiczną sylwetką. Z przodu niepowtarzalny charakter auta podkreślają między innymi chromowana osłona chłodnicy i projekcyjne reflektory z diodami LED.

German Design Award istnieje od 2012 roku i należy do najbardziej prestiżowych nagród na świecie przyznawanych za wyjątkowe osiągnięcia w dziedzinie designu. Cieszy się ona szerokim uznaniem nie tylko w gronie fachowców. Prestiżowe odznaczenie jest przyznawane przez niemiecką organizację, która została powołana z inicjatywy niemieckiego parlamentu w 1953 roku i ma status fundacji. Dzisiaj to międzynarodowe gremium jest jednym z wiodących centrów komunikacji w dziedzinie designu na świecie.

Gala wręczenia nagród German Design Award odbędzie się 10 lutego 2017 roku we Frankfurcie.

Warsaw

Banner 468 x 60 px