Log In

Minister Tchórzewski: Dywersyfikacja źródeł dostaw to dla nas priorytet

Dzisiejszy odbiór gazu LNG przez PGNiG to historyczny moment dla Polski i czytelna informacja, że kwestie bezpieczeństwa energetycznego i dywersyfikacji źródeł dostaw są priorytetem tego rządu – powiedział minister energii Krzysztof Tchórzewski dziennikarzom podczas uroczystości odbioru pierwszego transportu gazu skroplonego ze Stanów Zjednoczonych. Spotkanie odbyło się 8 czerwca 2017 r. w Świnoujściu.

Minister Tchórzewski zwrócił uwagę, że dostawa amerykańskiego LNG do Polski to pierwsza tego typu dostawa gazu LNG w tej części Europy. – Stany Zjednoczone to kolejny kierunek, z którego sprowadzamy gaz skroplony. To również sygnał, że zrobimy wszystko, aby dywersyfikacja stała się faktem. Faktem, który dla Polaków będzie oznaczał realne korzyści związane z pewnością dostaw – dodał.

Zwrócił także uwagę, że decyzja o budowie gazoportu była jedną z najważniejszych z punktu widzenia bezpieczeństwa energetycznego kraju. – Planowana rozbudowa gazoportu z kolei ugruntuje naszą pozycję w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Wpisuje się także w nasze plany, całkowitego uniezależnienia się od jednego kierunku dostaw nośników energii – ocenił.  

( MINISTERSTWO ENERGII )

Tagged under

Warsaw

Banner 468 x 60 px