Log In

Wiceminister Kurtyka: Elektromobilność będzie jednym z kół zamachowych rozwoju polskiej gospodarki

– Zainicjowany przez ME projekt wsparcia elektromobilności to szansa na rozwój dla polskiego przemysłu, nauki oraz narzędzie wzmacniana wzrostu gospodarczego – powiedział podsekretarz stanu w ME Michał Kurtyka podczas konferencji Impact 2016, która odbyła się 16 czerwca 2016 r. w Krakowie.

Wiceminister Kurtyka podkreślił, że projekt zakładający, że do 2025 r. po polskich drogach jeżdzić będzie milion samochdów elektrycznych a także koncepcja elektryfikacji transportu publicznego to przedsięwzięca, które mają kluczowe znaczenie jeśli chodzi o wzrost innowacyjności polskiej gospodarki. – W 2040 r. co czwarty samochód na świecie będzie elektryczny. Dlatego już dziś pracujemy nad stworzeniem do warunków rozwoju tego sektora – powiedział. – Dla Polski to nie tylko szansa na dogonienie, ale również wyprzedzenie światowych trendów – ocenił. Dodał, że realizacja tych projektów wymaga ścisłej współpracy w ramach rządu.

20160616_Impact3

Podsekretarz stanu w ME zaznaczył, że resort energii prowadzi kompleksowe działania nad stworzeniem warunków dla intensywnego rozwoju elektromobilności – Chcemy być częścią światowego przemysłu pojazdów elektrycznych i stymulować powstanie nowego rynku w Polsce – podkreślił. – Obserwujemy tendencje, śledzimy trendy technologiczne i analizujemy nowe modele biznesowe. Wspieramy również powołanie Centrum Elektromobilności które m.in ma rozwijać deobre praktyki współpracy biznesu z naukąw tym obszarze – dodał. Przypomniał, że do końca roku ma powstać Fundusz Elektromobilności który ma zapewnić wsparcie rozowju tego innowacyjnego sektora.

„W drodze do elektromobilności” – prezentacja wiceministra energii Michała Kurtyki

Tagged under

Warsaw

Banner 468 x 60 px