Log In

Ursus z największą umową na elektrobusy – dla Zielonej Góry

MZK w Zielonej Górze podpisał z Ursusem umowę na dostawę 47 autobusów elektrycznych. To największe w Polsce zamówienie na pojazdy tego typu. Wartość umowy to blisko 96,5 mln zł. Kontrakt zostanie zrealizowany w całości w II połowie przyszłego roku.
W środę 22 listopada MZK w Zielonej Górze podpisał umowę z konsorcjum Ursus i Ursus Bus na dostawy 47 autobusów elektrycznych o długości 12 m oraz dwóch pojazdów serwisowych (więcej o specyfikacji zamówienia pisaliśmy przy pierwszym, unieważnionym postępowaniu). To największe zamówienie na elektryki w kraju. Po zrealizowaniu tego zakupu ok. 60% taboru to będą pojazdy elektryczne.

– To jest chyba największa umowa w historii MZK i w historii Zielonej Góry na jednorazowy zakup autobusów dla tego przedsiębiorstwa. Dzięki temu zakupowi nasi użytkownicy będą mieli szansę korzystać z autobusów, które już będą nowoczesne, które będę wyposażone w te wszystkie elementy, które są oczekiwane teraz przez tych, którzy korzystają z autobusów. My, tak jak deklarowaliśmy, będziemy chcieli od września przyszłego roku również dzięki temu wprowadzić bezpłatne przejazdy dla zielonogórzan, jeżeli chodzi o uczniów korzystających ze szkół, tak aby dzieciaki jeździły za darmo – powiedział Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry.

Ursus pokonał w starciu Solarisa. Wartość umowy sięga prawie 96,5 mln zł brutto. Termin dostawy pierwszej partii pojazdów przewidziano na 1 lipca 2018 r., a realizację całego zamówienia do końca listopada przyszłego roku.

Tagged under

Warsaw

Banner 468 x 60 px