Log In

Elektromobilność: incydent czy początek budowy systemu logistyki miejskiej

– Prezentajację chciałbym podzielić na dwa obszary.Jeden to pokazanie kim jest URSUS S.A. i URSUS BUS S.A. z punktu widzenia historycznego i dzisiejszej rzeczywistości. Drugi obszar jest związany z naszymi planami nie tylko dotyczącymi samych produktów, ale bardziej strategii rozwoju elektromobilności– powiedział na wstępie Waldemar Rumiński, Dyrektor Sprzedaży i Rozwoju URSUS BUS S.A.

– URSUS S.A. najczęściej kojarzy się Państwu z ciągnikami i maszynami rolniczymi. To bardzo słuszne spostrzeżenie, ponieważ firma po tych latach w których nic się nie działo, aktualnie skutecznie konkuruje na rynku krajowym będąc liderem sprzedaży. Bardzo dynamicznie rozwija się również w handlu zagranicznym, szczególnie na rynkach nowych np. rynkach afrykańskich, gdzie realizowane są kontrakty długoterminowe związane nawet łącznie z montażem przemysłowym – dodał prelegent.

– W przedwojennej historii URSU SA był już jeden epizod autobusowy. URSUS produkował autobusy, które regularnie jeździły na warszawskich liniach w 1927 roku. Potem długo, długo nic nie było. Dopiero kiedy właściciele firmy zdecydowali o tym, że będziemy szli w tym kierunku pojawiły się projekty związane z elektromobilnością i pojazdami elektrycznymi. URSUS to wyłącznie polski kapitał i to jest bardzo ważne dla nas jako pracowników tej firmy. Słyszę również głosy z zewnątrz, że to fajnie, że mamy polską firmę, która się dynamicznie rozwija. Dynamicznie, bo stawia na rozwój nowych technologii i wdrażanie produktów, które będą oczekiwane przez użytkowników – kontynuował Waldemar Rumiński.

Prelegent przypomniał, że URSUS BUS S.A to spółka córka firmy traktorowej URSUS S.A i założona została formalnie w 2015 roku a pierwsze elementy związane z elektromobilnością pojawiły się już w 2013 roku, kiedy to powstał pierwszy trolejbus dla użytkownika końcowego. – Główne izadania i kierunki, które przyświecają naszej działalności to przede wszystkim budowa niskoemisyjnych i zeroemosyjnych systemów napędowych pojazdów. Dlatego w ofercie nie znajdziecie Państwo pojazdów hybrydowych – tumaczył Waldemar Rumiński.

Zapraszamy do obejrzenia całego wystąpienia Waldemara Rumińskiego, URSUS BUS S.A., oraz zapoznania się z prezentacją.

[fvplayer src=”https://naszatve.pl/wp-content/uploads/2018/01/W_Rumiński_wystąpienie_II_Kongres.mp4″ splash=”https://ml3dmu4ptpha.i.optimole.com/w:auto/h:auto/q:mauto/f:best/https://naszatve.pl/wp-content/uploads/2018/01/wywiady_Ursus_3-1.jpg” width=”1280″ height=”720″]

Tagged under

Warsaw

Banner 468 x 60 px