Log In

Technologie baterii samochodowych – stan obecny i perspektywy [WIDEO]

– Żebym ja, jako twórca, technolog baterii, widział co mam zrobić to muszę wiedzieć czego ode mnie oczekujecie. Z jednej strony jako użytkownicy samochodu elektrycznego a z drugiej strony jako producenci pojazdów elektrycznych. Jak zadaję swoim studentom takie pytanie to otrzymuję odpowiedzi: po pierwsze chcemy żeby ten samochód oparty na baterii miał podobne parametry pracy jak klasyczny samochód spalinowy; po drugie żeby nie kosztował więcej niż kosztuje tradycyjny samochód a po trzecie, żeby był bezpieczny. – powiedział prof. Władysław Wieczorek w pierwszej części swojego wystąpienia podczas II Kongresu producentów pojazdów elektrycznych i infrastruktury energetycznej do ich ładowania.

– Główni producenci baterii to są gdzieś tam w Azji. Chiny, Korea, Japonia. Mam do Państwa pytanie: która ze współczesnych technologii bateryjnych została wymyślona w Azji? Żadna! Literalnie żadna! Oni doskonale kopiują to co robią amerykanie czy europejczycy i nie boją się inwestować. Pamiętając o tym, że nie będzie stopy zwrotu w rok czy dwa – uzupełnił profesor Wieczorek w dalszej części swojej prezentacji i dodał – Co myśmy zrobili? Proszę Państwa, to jest unikalne i rzadko zdarza się w Polsce. Myśmy się dogadali! Stworzyliśmy Konsorcjum, do którego Was zapraszamy. Potrzebni są partnerzy biznesowi. My możemy sami dla siebie robić naukę. Publikować, ale żeby robić coś dla kraju musimy wiedzieć czego Wy od nas chcecie.

Zapraszamy do obejrzenia całego wystąpienia profesora Władysława Wieczorka, Dziekana Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej.

[fvplayer src=”http://naszatve.pl/wp-content/uploads/2018/01/W_Wieczorek_wystąpienie_II_Kongres.mp4″ splash=”http://naszatve.pl/wp-content/uploads/2018/01/Wieczorek_1.jpg” width=”1280″ height=”720″]

Prezentacja.

Tagged under

Warsaw

Banner 468 x 60 px