Log In

Grupa PSA po sukcesie swoich samochodów dostawczych uruchamia trzecią zmianę w zakładach w Mangualde

– W 2017 roku wyprodukowano 53 600 modeli Peugeot Partner i Citroën Berlingo. Jest to wzrost o 7,8% w porównaniu do 2016 roku.
– Od kwietnia 2018 roku nastąpi uruchomienie trzeciej zmiany i tym samym powstanie 225 nowych miejsc pracy.

Grupa PSA zadecydowała o utworzeniu od kwietnia 2018 roku w zakładzie produkcyjnym w Mangualde w Portugalii trzeciej zmiany. Tym samym do maja zatrudnionych zostanie dodatkowo około 225 osób. Decyzja wynika z sukcesu handlowego modeli Peugeot Partner i Citroën Berlingo, których obecne wersje od 2009 roku są częściowo produkowane w tym właśnie zakładzie.

W 2017 roku zakład opuściło 53 600 samochodów, tj. o 7,8% więcej niż w 2016 roku. Taki poziom produkcji nie był notowany od ponad czterech lat.
Dwa modele, które przyczyniły się do tego sukcesu, sprzedawane są w całej Europie i na Bliskim Wschodzie. Są one również produkowane w Argentynie i sprzedawane w Ameryce Łacińskiej.

W 2017 r. Grupa PSA sprzedała w sumie 476 500 lekkich samochodów dostawczych (LCV). To o 15% więcej niż w 2016 roku i jest to historyczny rekord. W Europie Grupa umocniła pozycję lidera dzięki udziałowi w rynku LCV wynoszącemu 20,2%. Ponadto stanowiła ponad 50% całego wzrostu tego rynku (z markami Peugeot i Citroën). Poza Europą ofensywa LCV Grupy zaowocowała pierwszymi sukcesami: w Eurazji sprzedaż wzrosła o 55% jeszcze przed rozpoczęciem lokalnej produkcji nowych Peugeot Expert i Citroëna Jumpy, która jest zaplanowana na pierwszą połowę 2018 roku. Natomiast w Ameryce Łacińskiej wzrost wyniósł 13%. W 2018 roku na rynek Ameryki Łacińskiej wejdzie odnowiona gama produktów i pełna oferta usług serwisowych.

W związku z rozpoczęciem produkcji nowych modeli z początkiem 2018 roku Grupa zaplanowała utworzenie od kwietnia w Mangualde dodatkowej zmiany.
Trzecia zmiana będzie miała zapewnioną pracę przynajmniej do końca produkcji dwóch obecnych modeli Peugeot Partner i Citroën Berlingo. Będzie mogła być utrzymana, o ile nowe modele zyskają uznanie w oczach klientów.

Z tej okazji José Maria Castro Covelo, dyrektor zakładu w Mangualde, powiedział: „Sukcesy oraz pojawienie się nowych modeli stanowią ważny etap dla rozwoju zakładu w Mangualde i zapewniają przyszłość pracującym tam ludziom. Nastąpi przekształcenie zakładu w ramach projektu Mangualde 2020. Zostanie wprowadzona nowa płyta podłogowa i nowy samochód. Nastąpi dostosowanie procesów i przepływów przemysłowych. Jest to wspaniałe i ekscytujące wyzwanie, które umożliwi pracownikom pracę w ramach bardziej nowoczesnych, wydajnych i ergonomicznych procesów z wykorzystaniem najlepszego know-how Grupy”.

Tagged under

Warsaw

Banner 468 x 60 px