Log In

Wrocław. Auta Vozilli wypożyczono już 100 tys. razy

Miejska Wypożyczalnia Samochodów Elektrycznych Vozilla działa we Wrocławiu od ponad czterech miesięcy. Elektryczne nissany na minuty cieszą się niesłabnącą popularnością, zwłaszcza w weekendy. Liczba wypożyczeń osiągnęła już 100 tys.
Tydzień temu Wrocław zwyciężył w konkursie Smart City m.in dzięki uruchomieniu pierwszej w Polsce miejskiej wypożyczalni aut elektrycznych. Vozilla działa w stolicy Dolnego Śląska od 4 listopada i posiada w swojej flocie 200 samochodów elektrycznych – 190 osobowych Nissan Leaf i 10 vanów e-NV200 w systemie car sharingu.

Dodatkowo użytkownicy mogą korzystać z miejskich udogodnień – m.in. wyznaczonych miejsc parkingowych w centrum, jazdy buspasami, darmowego parkowania w miejskich strefach. Od startu usługa cieszy się sporą popularnością, liczba wypożyczeń rośnie z miesiąca na miesiąc i właśnie osiągnęła 100 tys.

Według danych operatora auta Vozilla są najchętniej wypożyczane w weekendy − w piątki i soboty, stosunkowo najmniej wypożyczeń jest w poniedziałki. Do tej pory przejechano nimi ponad 690 tys. km. Statystyczny przejazd trwa niecałe 16 min, z prędkością nieco powyżej 26 km/h.

− Sukcesywnie zwiększa się również liczba użytkowników. Połowa z obecnych klientów naszej wypożyczalni korzysta z aut regularnie. Inna grupa wypożycza sporadycznie, bo chce sprawdzić się za kierownicą samochodu elektrycznego. Są również użytkownicy, którzy Vozillę traktują jako alternatywę, kiedy czasowo nie mogą korzystać z własnego auta – mówi Miłosz Franaszek, szef projektu Vozilla.

Tagged under

Warsaw

Banner 468 x 60 px