Log In

Pierwszy rajd sezonu 2018 w Drawsku Pomorskim

Startuje drugi sezon Dacia Duster Elf Cup. Jego inauguracja odbędzie się podczas najbliższego Columna Medica Baja Drawsko. Impreza odbędzie się na wymagających terenach największego poligonu wojskowego w Polsce. Rajd rozpoczyna się w piątek, 4 kwietnia, 20-kilometrowym prologiem. Następnego dnia rozegrane zostaną dwa odcinki specjalne po 140 kilometrów każdy. Na liście zgłoszeń w Dacia Duster Elf Cup 2018 zgłosiło się dziewięć załóg.

 

Krzysztof Wicentowicz, zwycięzca Dacia Duster Elf Cup 2017, mówi: „Rok temu, kiedy zaczynaliśmy w Drawsku Pomorskim, nikt nie był pewny przebiegu rywalizacji. Okazało się, że samochód jest rewelacyjny i nawiązaliśmy walkę także w Pucharze Polski. Trasy na tutejszym poligonie są zróżnicowane pod względem terenu i długie. Trzeba być przez cały czas skoncentrowanym, bo mały błąd może się okazać zgubny. Konkurencja jest coraz lepsza, dysponuje mocnymi autami, więc i wymagania wobec nas także rosną”.

 

„Zawodnicy nabrali już pewnego doświadczenia i myślę, że poważnie zaczną zagrażać mocniejszym autom w stawce – mówi z kolei Krzysztof Hołowczyc. – Przed nami też kolejne wyzwanie, jakim jest wprowadzenie nowego modelu Dacii Duster w wersji rajdowej. Do Drawska przywieziemy pierwszy, prototypowy egzemplarz tego auta. Kolejne są w trakcie przygotowań i testów, więc czekamy z niecierpliwością, jak będą się spisywać”.

 

Lista zgłoszeń Dacia Duster Elf Cup 2018 – Columna Medica Baja Drawsko:

  1. Krzysztof Wicentowicz/ Bartłomiej Boba
  2. Jan Kozioł/ Piotr Greguła
  3. Wojciech Furman/ Michał Augustyniak
  4. Konrad Sznajder/ Tomasz Mroczek
  5. Magdalena Zając/ Kazimierz Ruszel
  6. Dawid Urban/ Daniel Siatkowski
  7. Tadeusz Rzeżuchowski/ Wojciech Jermakow
  8. Mariusz Pietrzycki/ Kamil Nowak
  9. Patrycja Brochocka/ Roman Kiciński
www.daciadusterelfcup2018.pl

Warsaw

Banner 468 x 60 px