Log In

Rząd dopłaci. Kowalczyk: do 1,6 tys. zł na osobę w rodzinie dotacje do termomodernizacji

Gospodarstwa domowe o dochodach 1,6 tys. zł na osobę miesięcznie otrzymają dotacje z NFOŚiGW na termomodernizację i wymianę pieców grzewczych – mówił w czwartek szef MŚ Henryk Kowalczyk. Dodał, że gospodarstwom o dochodach powyżej 1,6 tys. zł na osobę zostanie zaproponowana ulga wliczona w PIT.

Jak powiedział w czwartek w Radiu Plus minister Kowalczyk, podczas spotkania z minister finansów Teresą Czerwińską został dopracowany ostatni punkt programu antysmogowego. Chodzi o ulgi inwestycyjne dla zamożniejszych mieszkańców domów jednorodzinnych na gruntowną termomodernizację z jednoczesną wymianą źródeł ciepła na te bardziej ekologiczne.

„Przymierzamy się do tego, żeby do dochodów na poziomie 1 tys. 600 zł na osobę były to dotacje z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej” – wskazał szef resortu środowiska.

Natomiast – jak tłumaczył – dla osób, które mają dochód na osobę większy niż 1 tys. 600 zł miesięcznie ulga inwestycyjna miałaby być „wliczona w podatek PIT”.

Kowalczyk podkreślił, że „dopracowanie (tych założeń – PAP) musi jeszcze potrwać, ponieważ wymaga to zmiany ustawy o podatku PIT”.”Ważna jest ta deklaracja kierunkowa” – zaznaczył.

Źródło: Codzienny Serwis Informacyjny PAP

Tagged under

Nie znaleziono powiązanych artykułów.

Warsaw

Banner 468 x 60 px