Log In

Elektrociepłownie z PGE GiEK bliżej PGE EC

Na temat zmian w segmencie ciepłownictwa w Polskiej Grupie Energetycznej – pisze „Parkiet”.

 

Jak czytamy w gazecie giełdy, PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna zakończyła już prawno-administracyjny etap wydzielania sześciu elektrociepłowni ze swoich struktur. Elektrociepłownie te mają docelowo, w terminie do 2 stycznia przyszłego roku, trafić do PGE Energia Ciepła, w której strukturach funkcjonują aktywa przejęte przez PGE od EDF.

Z informacji „Parkietu” wynika, że pracownicy PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna trafią do PGE EC na tych samych warunkach, czyli w trybie art. 231 kodeksu pracy.

Dziennik przypomina również, że oprócz przejęcia ciepłowniczych aktywów PGE GiEK, PGE EC prowadzi również inne działania mające na celu rozbudowę jej potencjału wytwórczego. Spółka między innymi podpisała listy intencyjne w sprawie rozwoju systemów ciepłowniczych w Nowych Sączu i Wadowicach. Jednocześnie cytowany przez „Parkiet” prezes PGE EC Wojciech Dąbrowski zapowiada, że spółka przygotowuje się do podpisania kolejnych dwóch listów intencyjnych z samorządami w województwach pomorskim i małopolskim.
Tagged under

Nie znaleziono powiązanych artykułów.

Warsaw

Banner 468 x 60 px