Banner Podcast
Log In

W Katowicach rozpoczął obrady PRE_COP24

Jedną z intencji tego spotkania jest, aby spróbować wypracować nasze wspólne, polskie stanowisko. To, co wybrzmi tu w Katowicach w grudniu. Związki zawodowe, rząd, przedsiębiorcy są tu dziś razem. Tam gdzie nie ma dialogu, nie ma wymiany myśli, tam nie ma postępu – mówił w Katowicach wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski.

Minister Tobiszowski reprezentuje Rząd podczas trwającej konferencji „Społeczny PRE_COP24”. Spotkanie, zorganizowane przez związki zawodowe, zgromadziło przedstawicieli branż energetycznej i górniczej, naukowców, polityków i samorządowców. Konferencja jest jednym z wydarzeń poprzedzających grudniowy szczyt klmatyczny ONZ, który odbędzie się właśnie w Katowicach. Przez dwa dni uczestnicy będą debatować o tym, jak realizować politykę klimatyczną w taki sposób, aby nie wiązało się to z nadmierną likwidacją miejsc pracy w przemyśle. Grzegorz Tobiszowski podkreślił, że Polska wywiązuje się z wszelkich zobowiązań związanych z obniżeniem emisji CO2. W polskim miksie energetycznym zwiększany jest udział odnawialnych źródeł energii. Jednak gwarantem bezpieczeństwa energetycznego kraju jeszcze przez wiele lat pozostanie węgiel.

To prawda, że import węgla wzrósł. Ale wolny rynek daje nam informacje. Węgiel jest potrzebny. To pokazuje jak dobra była decyzja o restrukturyzacji polskiego górnictwa – tłumaczył Tobiszowski

Tagged under

Nie znaleziono powiązanych artykułów.

-4°C

Warsaw

Cloudy

Humidity 80%

Wind 25.75 km/h

  • 03 Jan 20190°C-4°C
  • 04 Jan 20190°C-6°C
Banner 468 x 60 px