Log In

Wszystkie samochody grupy PSA dostały certyfikat WLTP

Groupa PSA jest liderem w zakresie wdrażania bardziej rygorystycznych standardów w zakresie ochrony środowiska. Wszystkie samochody osobowe Peugeot, Citroën, DS, Opel i Vauxhall zostały zatwierdzone zgodnie z nową procedurą testu laboratoryjnego WLTP1, odzwierciedlającą bardziej realistyczne zużycie paliwa.

WLTP jest bardziej rygorystycznym i dłuższym testem opracowanym, aby lepiej odzwierciedlać rzeczywiste zużycie i emisje klientów niż poprzedni test NEDC.

„Nasze wybory technologiczne w zakresie emisji zanieczyszczeń, takie jak SCR dla wszystkich silników Diesla wprowadzonych na rynek w 2013 r. a ostatnio także GPF dla silników benzynowych z bezpośrednim wtryskiem, pozwalają oferować naszym klientom przyjazne dla środowiska pojazdy i utrzymać nasze przywództwo w redukcji zanieczyszczeń. ” powiedział Gilles Le Borgne, wiceprezes ds. Jakości i inżynierii w Groupie PSA.

Kolejnym krokiem będzie przyszły standard Euro 6.d-Temp, który będzie obowiązywał od września 2019 r. Uwzględni także emisje zanieczyszczeń (NOx, PN) mierzone w rzeczywistych warunkach drogowych na otwartych drogach lub rzeczywistych emisjach drogowych (RDE).

Grupa PSA publicznie poparła wdrożenie procedury WLTP w 2015 roku. Rok później grupa opublikowała dane o rzeczywistym zużyciu paliwa oraz emisji tlenków azotu i cząstek stałych dla marek Citroen, DS i Peugeot w ponad tysiącu modeli.

www.francuskie.pl

Tagged under

Warsaw

Banner 468 x 60 px