Log In

25 000 elektrycznych kilometrów Marka Kamińskiego

#NoTraceExpedition powoli zbliża się do mety. Od czasu wyjechania z Japonii i rozpoczęcia drugiej części swojej ekspedycji Marek Kamiński przemierzył już blisko 10 000 kilometrów. Na liczniku Nissana LEAF, który dzielnie spisuje się od samego początku rozpoczętej pod koniec maja wyprawy, wybiło właśnie 25 000km! To godny uznania wyniki, zważywszy na warunki atmosferyczne z jakimi mierzą się podróżnik i jego czterokołowy kompan. Ostatnio musieli dosłownie przebijać się przez burze śnieżne udowadniając, że przed samochodem elektrycznym nie ma już rzeczy niemożliwych.

Za podróżnikiem najbardziej wymagający fragment drugiej części wyprawy, która mimo początkowych planów o zakończeniu w Japonii, trwa dalej. Marek Kamiński od ponad miesiąca przemierza Rosję wzdłuż granicy z Chinami oraz Mongolią. W tym czasie musiał mierzyć się zarówno z upałami jak i niespodziewanymi burzami śnieżnymi.

„Podczas już blisko 4 miesięcznej wyprawy, biegnącej przecież przez tak skrajne rejony, jak Syberia i pustynia Gobi, myślałem, że zmierzyłem się już z każdymi możliwymi warunkami atmosferycznymi. Do czasu aż w okolicach jeziora Bajkał niesamowicie obfite opady śniegu w ciągu dosłownie kilku minut uniemożliwiły dalszą jazdę. Samochód jednak sprawdził się w tej sytuacji doskonale. Po nocy spędzonej na przymusowym postoju oraz odkopaniu auta z kilkudziesięciu centymetrowej warstwy śniegu bez problemu ruszyłem w dalszą podróż, a ogrzewana kierownica i fotel szybko przywróciły komfort termiczny.” – mówi Marek Kamiński.

Dalsza część wyprawy będzie prowadzić w kierunku Moskwy, a następnie przez terytorium Łotwy i Litwy, do Warszawy. Przyjazd podróżnika do Polski planowany jest w połowie października. Docelowo podczas wyprawy #NoTraceExpedition Marek Kamiński przejedzie ponad 30 000 kilometrów, co uczyni go jednym z najbardziej doświadczonych kierowców Nissana LEAF drugiej generacji na świecie.

„Wyprawa Marka Kamińskiego to nie tylko okazja, do mam nadzieję, chwili refleksji na temat konieczności jeszcze lepszego dbania o naszą planetę, ale również niepowtarzalny poligon doświadczalny dla Nissana LEAF. Ekspedycja umożliwia obalanie kolejnych mitów związanych z użytkowaniem pojazdu zeroemisyjnego, takich jak przegrzewanie się lub zamarzanie akumulatorów. Mam nadzieję, że sukces #NoTraceExpedition sprawi, że coraz więcej osób odważy się na podjęcie decyzji o wyborze samochodu elektrycznego i w ten sposób przyczyni się do poprawy jakości powietrza w Polsce, jednocześnie czerpiąc autentyczną frajdę nawet z codziennych dojazdów do pracy lub szkoły” – podkreśla Paweł Powalski, Communications Director marki Nissan w regionie CEE.

Warsaw

Banner 468 x 60 px