Log In

Nowe BMW serii 3 Limuzyna.

BMW serii 3 Limuzyna wyraża ideę sportowej radości z jazdy w segmencie średnich samochodów klasy premium już od ponad 40 lat. Dynamiczna stylistyka, doskonała charakterystyka prowadzenia, wyjątkowa wydajność i innowacyjne funkcje wyposażenia – BMW serii 3 Limuzyna ma wszystkie typowe dla BMW cechy w optymalnie dobranych proporcjach.

The all-new BMW 3 Series Sedan – Product highlights (10/2018).

The all-new BMW 3 Series Sedan – Product highlights (10/2018).

The all-new BMW 3 Series Sedan – Product highlights (10/2018).

The all-new BMW 3 Series Sedan – Product highlights (10/2018).
 • Siódma generacja popularnego przedstawiciela segmentu średnich samochodów klasy premium. Nowe BMW serii 3 Limuzyna jeszcze bardziej zachwyca sportowym zacięciem, nową stylistyką, rozwiązaniami charakterystycznymi dla klasy premium oraz pionierskimi systemami asystującymi kierowcy, technologiami sterowania, obsługi i komunikacji. Światową premierę zaplanowano na październik 2018 roku podczas salonu samochodowego Mondial de l’Automobile w Paryżu, a początek sprzedaży na 9 marca 2019 roku.
 • Główne atuty modelu: nowa technologia układu przeniesienia napędu o wyższej mocy, zwiększonej sile ciągu i zoptymalizowanej wydajności. Sześć wariantów silnika dostępnych od początku sprzedaży: 4-cylindrowe silniki benzynowe, 4-cylindrowe silniki wysokoprężne oraz 6-cylindrowy silnik wysokoprężny – o mocy od 110 kW (150 KM) do 195 kW (265 KM) (zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 5,8–4,2 l/100 km; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 132–112 g/km)*. Inteligentny system napędu na cztery koła dostępny od początku sprzedaży w BMW 320d xDrive (zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 4,8–4,5 l/100 km; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 125–118 g/km)*. W ciągu roku do oferty dołączy ultrasportowy model BMW M Performance i wariant BMW iPerformance wyposażony w napęd hybrydowy typu plug-in.
 • Znacząco podrasowana dynamika jazdy dzięki gruntownie zmodernizowanej technologii układu jezdnego, nowej technologii amortyzacji, sztywniejszej konstrukcji karoserii i zawieszenia, szerszemu rozstawowi kół, zminimalizowanej masie, obniżonemu środkowi ciężkości i rozkładowi masy na osie w proporcji 50:50.
 • Rozszerzona paleta opcji układu jezdnego zapewniająca dodatkowy sportowy potencjał: sportowy układ jezdny M z obniżonym prześwitem, adaptacyjny układ jezdny M, sportowy adaptacyjny układ kierowniczy, hamulce sportowe M, elektronicznie sterowany mechanizm różnicowy M z adaptacyjną funkcją blokady w tylnym mechanizmie różnicowym, obręcze kół ze stopów lekkich w rozmiarze do 19 cali.
 • Nowa interpretacja dobrze znanego profilu  sportowej limuzyny BMW utrzymana jest w nowej stylistyce marki. Czyste linie i wyprofilowane płaszczyzny eksponują nowoczesną estetykę, sportowy charakter i emocje, jakie wzbudza ten samochód. Modele Advantage, Sport Line, Luxury Line i M Sport gwarantują możliwość precyzyjnej personalizacji.
 • Zoptymalizowana aerodynamika. Współczynnik oporu powietrza (Cx) obniżony z 0,26 do 0,23 (BMW 320d). Zaawansowane rozwiązania technologiczne – aktywna regulacja klap powietrza, kurtyny powietrzne i niemal całkowicie zamknięte podwozie.
 • W wyposażeniu standardowym dostępne w pełni diodowe reflektory oraz stylowo przyciemnione diodowe lampy tylne. Wyposażenie dodatkowe obejmuje reflektory diodowe o rozszerzonym zakresie funkcji, diodowe reflektory adaptacyjne w technologii BMW Laserlight z nieoślepiającymi światłami drogowymi (o zasięgu ok. 530 metrów) i diodowe reflektory przeciwmgłowe.
 • Większy nacisk na potrzeby kierowcy i  klimat premium we wnętrzu. Uporządkowane elementy sterowania, precyzyjne kształty i wysokiej jakości detale podkreślają nowoczesną dynamikę i ekskluzywność.
 • Więcej miejsca na poziomie barków i łokci z przodu pojazdu, udoskonalona widoczność do tyłu, łatwiejsze wsiadanie do przedziału tylnego i większa przestrzeń na nogi, bagażnik o pojemności 480 l i lepsze wykorzystanie przestrzeni w stosunku do poprzedniego modelu. Składana tylna kanapa dzielona w proporcji 40:20:40 w wyposażeniu standardowym.
 • Udoskonalony komfort jazdy, wrażenie klasy premium i możliwość personalizacji dzięki rozszerzonemu wyposażeniu standardowemu oraz innowacyjnemu wyposażeniu dodatkowemu. Nowo zaprojektowana skórzana kierownica sportowa z przyciskami wielofunkcyjnymi, nowy panel przycisków do obsługi oświetlenia. Nowa, klasyczna stylistyka dźwigni zmiany biegów i otaczającego panelu przycisków sterowania w konsoli środkowej, obejmującego kontroler iDrive, przycisk start/stop, przełącznik właściwości jezdnych i hamulec postojowy (teraz obsługiwany elektrycznie).
 • Diodowe oświetlenie wnętrza w standardzie, oświetlenie ambientowe z funkcją Welcome Light Carpet w wyposażeniu dodatkowym. Radio Professional w wyposażeniu standardowym, opcjonalnie system audio Harman Kardon z 16 głośnikami. Dwa porty USB i interfejs Bluetooth w wyposażeniu standardowym, obsługa telefonu z ładowaniem bezprzewodowym w wyposażeniu dodatkowym.
 • Zmodyfikowane fotele kierowcy i pasażera z przodu oraz podwyższony komfort jazdy z tyłu, opcjonalnie nowa tapicerka ze skóry Vernasca. Wysokiej jakości materiały i precyzyjna jakość wykonania. Nowe warianty listew ozdobnych i deska rozdzielcza wykończona skórą syntetyczną Sensatec. Dach szklany z wydłużoną o 100 milimetrów przezroczystą powierzchnią dostępny w wyposażeniu dodatkowym.
 • Zoptymalizowane właściwości akustyczne: wypełnione pianką słupki A i przednia szyba akustyczna w wyposażeniu standardowym, akustyczne szyby boczne w wyposażeniu dodatkowym.
 • Szeroki wachlarz systemów wspomagających kierowcę toruje drogę do jazdy zautomatyzowanej – funkcja ostrzegania przed kolizją i wykrywania pieszych z funkcją hamowania teraz w wyposażeniu standardowym. Opcjonalny system asystujący kierowcy Professional obejmuje aktywny regulator prędkości z funkcją Stop & Go, asystenta kierowania i toru jazdy (ułatwia manewrowanie podczas przejazdów przez zwężenia drogi), funkcje ostrzegania przed zjechaniem z pasa ruchu i ostrzegania przy zmianie pasa, ochronę przed kolizją boczną i omijanie przeszkód, funkcję ostrzegania przed ruchem w kierunku poprzecznym przy cofaniu, funkcję sygnalizującą brak pierwszeństwa przejazdu i ostrzeżenie przed jazdą pod prąd. Dostępny także wyświetlacz BMW Head-Up nowej generacji.
 • Nowy zestaw systemów ułatwiających parkowanie i manewrowanie: asystent parkowania z automatycznym wspomaganiem w kierunku wzdłużnym i bocznym przy wjeżdżaniu i wyjeżdżaniu z miejsc parkingowych, asystent cofania, system Park Distance Control i kamera cofania.
 • Nowy inteligentny asystent osobisty BMW – inteligentny, cyfrowy i zintegrowany z samochodem. Niedostępna w rozwiązaniach konkurencyjnych możliwość nadania asystentowi imienia. Asystent osobisty wie wszystko o samochodzie i reaguje na naturalne polecenia głosowe w języku angielskim, pomagając kierowcy na przykład przy optymalizacji wydajności jazdy czy obsłudze rozrywki na pokładzie.
 • Gruntownie zmodyfikowany system sterowania i wyświetlaczy: wyposażenie standardowe obejmuje zestaw wskaźników z większym wyświetlaczem (od 2,7 do 5,7 cala) i monitor pokładowy o przekątnej ekranu powiększonej z 6,5 do 8,8 cala. Opcjonalnie dostępny pakiet BMW Live Cockpit Professional zawiera całkowicie cyfrowy zestaw wskaźników o przekątnej 12,3 cala i monitor pokładowy o przekątnej 10,25 cala. Nowy system operacyjny BMW 7.0 z optymalizacją intuicyjnej obsługi multimodalnej (sterowanie dotykowe przy pomocy monitora pokładowego, poprzez kontroler iDrive lub przyciski na kierownicy, a także system sterowania gestami BMW lub sterowanie głosowe).
 • Znacznie rozbudowana oferta usług cyfrowych BMW Connected i BMW ConnectedDrive – zawsze najnowsza wersja oprogramowania dzięki funkcji zdalnej aktualizacji. Asystent miejsc parkingowych do wyszukiwania wolnych miejsc do zaparkowania samochodu. Funkcja BMW Digital Key umożliwiająca dostęp do samochodu i uruchamianie silnika przy pomocy smartfonu.
Wszystkie dane dotyczące osiągów, zużycia paliwa, energii elektrycznej i emisji spalin mają charakter tymczasowy.

*Podane wartości zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone zgodnie z rozporządzeniem (WE) 715/2007 w jego aktualnej wersji. Podane wartości dotyczą pojazdów z wyposażeniem standardowym oferowanym w Niemczech. Podane zakresy uwzględniają różnice wynikające z wybranego rozmiaru kół i opon oraz wyposażenia dodatkowego i mogą się zmienić podczas konfiguracji.

Wartości zostały już ustalone zgodnie z nowym cyklem testowym WLTP i przeliczone na NEDC, aby umożliwić ich porównanie. W tych pojazdach podatki i inne opłaty samochodowe uwzględniające (również) emisję CO2 mogą być obliczane na podstawie innych wartości niż podane (zależnie od przepisów w danym kraju).

Więcej informacji na temat oficjalnego zużycia paliwa oraz oficjalnej emisji CO2 nowych samochodów osobowych uzyskać można we wszystkich salonach sprzedaży BMW.

 

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

BMW 320i:Zużycie paliwa w cyklu mieszanym*: 6,0 – 5,7 l/100 km,  emisja CO2 w cyklu mieszanym*: 137 – 129 g/km

BMW 330i: Zużycie paliwa w cyklu mieszanym*: 6,1 – 5,8 l/100 km,  emisja CO2 w cyklu mieszanym*: 139 – 132 g/km

BMW 318d: Zużycie paliwa w cyklu mieszanym*: 4,5 – 4,1 l/100 km,  emisja CO2 w cyklu mieszanym*: 120 – 108 g/km

BMW 320d: Zużycie paliwa w cyklu mieszanym*: 4,7 – 4,2 l/100 km,  emisja CO2 w cyklu mieszanym*: 122 – 110 g/km

BMW 320xDrive:Zużycie paliwa w cyklu mieszanym*: 4,8 – 4,5 l/100 km,  emisja CO2 w cyklu mieszanym*: 125 – 118 g/km

BMW 330d: Zużycie paliwa w cyklu mieszanym*: 5,2 – 4,8 l/100 km,  emisja CO2 w cyklu mieszanym*: 136 – 128 g/km

Tagged under

Nie znaleziono powiązanych artykułów.

Warsaw

Banner 468 x 60 px