Log In

Eksperci techniczni Peugeot z Polski po raz kolejny nagrodzeni w międzynarodowym konkursie

Polska ekipa startująca w 6. edycji Pucharu Świata dla Ekspertów Technicznych marek Peugeot, Citroën i DS odniosła wielki sukces! Ekipa w składzie: Marek Bylica (Auto Salon Dejon&Dąbrowski, Legnica), Adam Kwaśny (serwis firmowy al. Krakowska 206, Warszawa), Tomasz Sosik (Intervapo Gdańsk), oraz osoba towarzysząca – Lech Steć obroniła tytuł Mistrzów Świata (konkurs odbywa się co dwa lata).

W finale, który odbył się w listopadzie br. w Paryżu, wystartowało 8 najlepszych ekip spośród 53, które rywalizowały w krajowych eliminacjach przeprowadzonych w 36 krajach na kilku kontynentach.

Podobnie jak w poprzednich latach zadania polegały na znalezieniu i usunięciu usterki w określonym czasie. Przygotowano w sumie 7 zadań z zakresu diagnostyki silnika benzynowego, zawieszenia i wyposażenia oraz zarządzania energią. Do symulacji usterek wykorzystano najnowszy model Peugeot 508, Peugeot 3008, Citroëna C3 Aircross oraz Citroëna C4 Picasso. W jednym z zadań należało również ustalić przyczyny nieprawidłowej pracy sprzęgła i na wymontowanym silniku wykonać demontaż i montaż sprzęgła wraz z dwumasowym kołem zamachowym, postępując ściśle według technologii producenta i wykorzystując do tego narzędzia specjalne

-4°C

Warsaw

Cloudy

Humidity 80%

Wind 25.75 km/h

  • 03 Jan 20190°C-4°C
  • 04 Jan 20190°C-6°C
Banner 468 x 60 px