Banner Top
Log In

Flota pojazdów PKP PLK zostanie powiększona o 130 egzemplarzy pickupa Mitsubishi L200

Do końca czerwca br. krajowy oddział Mitsubishi Motors dostarczy spółce Volkswagen Financial Services (VWFS) 130 egzemplarzy pickupa Mitsubishi L200. To jeden z efektów wygranego przez VWFS przetargu publicznego na usługi flotowe (CFM) ogłoszonego przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., dzięki któremu flota pojazdów PKP PLK zostanie powiększona o 130 egzemplarzy pickupa Mitsubishi L200.

Volkswagen Financial Services dostarczy PKP PLK 130 modeli Mitsubishi L200 zakupionych od Mitsubishi Motors. Docelowo auta marki zostaną przekazane funkcjonariuszom Straży Ochrony Kolei na terenie całego kraju. Samochody Mitsubishi są obecne we flocie PKP od 2011 roku. Obecnie ich liczba wyniesie 229 egzemplarzy modeli L200, ASX i Outlander.

Mitsubishi L200 cenione wśród odbiorców instytucjonalnych za wytrzymałość, niezawodność i wyjątkowo zaawansowany napęd 4×4, umożliwiający jazdę w trudnym terenie, jest jednym z ulubionych samochodów służb energetycznych, leśnych, telekomunikacyjnych i budowlanych a także straży granicznej i policji. Warto podkreślić, że w ciągu 9 lat PKP PLK i SOK nie zgłosiły ani jednej reklamacji na samochody Mitsubishi i ich zabudowy.

130 Mitsubishi L200 to wersje Invite oraz Intense, która jest oferowana z najnowszej generacji systemem napędu 4WD z blokadą tylnego mechanizmu różnicowego w standardzie. Spośród konkurencji Mitsubishi L200 wyróżnia także możliwość korzystania z napędu 4×4 Super Select przy dowolnej prędkości jazdy i na dowolnym rodzaju nawierzchni, także na asfalcie. Do napędu Mitsubishi L200 służy nowoczesny turbodiesel o pojemności 2.2-litra, który współpracuje z 6-stopniową skrzynią automatyczną lub 6-biegową ręczną przekładnią. Samochód oferuje znakomite osiągi I spełnia normy EURO 6d-TEMP. Przewagę nad konkurencją zapewnia także nowemu Mitsubishi L200 wyjątkowy komfort prowadzenia i niezwykle bogata lista wyposażenia standardowego, na której znalazło się aż osiem zaawansowanych systemów bezpieczeństwa.


Mitsubishi L200 Invite przygotowano do pracy wyposażając je dodatkowo między innymi w zabudowy i stalowe regały w ich wnętrzu, lampy LED do oświetlenia dodatkowego miejsca pracy czy pomarańczowe koguty magnetyczne. Mitsubishi L200 w wersji Intense przeznaczono do czynności operacyjnych z możliwością przewozu psów I dodatkowo wyposażono je w radiostacje i anteny.
Wydania samochodów rozpoczęły się w maju, a zakończą w czerwcu bieżącego roku.

Warsaw

Banner 468 x 60 px