Log In

Kurtyka: pracujemy nad rozwojem sieci ciepłowniczych i kogeneracji

W Ministerstwie Energii pracujemy nad rozwojem sieci ciepłowniczych oraz wsparciem kogeneracji – poinformował w czwartek (2 lutego) wiceminister energii Michał Kurtyka.

Wiceminister wspólnie z premier Beatą Szydło uczestniczył w otwarciu nowego bloku gazowo-parowego w Elektrociepłowni Gorzów będącej oddziałem PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna SA.

– Będziemy w Ministerstwie Energii konsekwentnie wspierać rozwój sieci ciepłowniczych, jak również wspierać rozwój kogeneracji, ponieważ ta inwestycja opiera się zarówno o produkcję ciepła, jak i o produkcję energii elektrycznej z tej samej jednostki paliwa – mamy zatem podwójny efekt.

Jak dodał, w przypadku Gorzowa istnieje możliwość zapewnienia gazu dla tego bloku gazowo-parowego z lokalnych źródeł, „z oddalonej o około 60 km kopalni gazu zaazotowanego”.

Podkreślił, że energia ekologiczna to bezpieczeństwo energetyczne, ale to również przykład na inwestycję, która pozwala sięgnąć po niezagospodarowane dotychczas w wystarczającym stopniu aktywa, jakim są sieci ciepłownicze.

Tagged under

Warsaw

Banner 468 x 60 px