Log In

Ministerstwo energii rozwija współpracę w zakresie elektromobilności

– Chcemy aktywnie uczestniczyć w globalnej „rewolucji” związanej z rozwojem elektromobilności. Jestem przekonany, że współpraca między Polską i Chinami przyniesie obopólne korzyści – powiedział minister energii Krzysztof Tchórzewski podczas podpisania Memorandum o współpracy w dziedzinie elektromobilności. Spotkanie odbyło się 12 kwietnia 2017 r. w Warszawie.

– Podpisane dzisiaj Memorandum nadaje ramy współpracy pomiędzy naszymi krajami w tym obszarze.Dostrzegamy ogromny potencjał współpracy z firmami chińskimi zarówno z sektora motoryzacyjnego, jak i firmami produkującymi baterie, magazyny energii oraz z całym sektorem ICT obsługującym sektor motoryzacyjny – podkreślił.

Zdaniem ministra Tchórzewskiego polskie firmy już dzisiaj odnoszą sukcesy na polu elektromobilności. – Przykładem są polscy producenci autobusów, którym udało się stworzyć produkty z powodzeniem konkurujące na światowych rynkach – dodał.

Memorandum w imieniu Ministerstwa Energii podpisał minister energii Krzysztof Tchórzewski, w imieniu Ministerstwa Przemysłu i Technologii Informacyjnych Chin Miao Wei. Podpisane porozumienie stwarza podstawy do współpracy w obszarze elektromobilności m.in. wymiany informacji oraz doświadczeń, organizacji wizyt studyjnych, tworzenia platform współpracy pomiędzy firmami i instytutami badawczymi, ulepszania współpracy technologicznej obejmującej badania i rozwój.

Tagged under

Warsaw

Banner 468 x 60 px