Log In

Volkswagen najbardziej innowacyjnym koncernem samochodowym

• Volkswagen obronił tytuł najbardziej innowacyjnego koncernu samochodowego na świecie
• Do 2025 roku Volkswagen zamierza stać się wiodącym dostawcą pojazdów tworzonych zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju

Volkswagen jest najbardziej innowacyjnym koncernem samochodowym, o czym świadczy uhonorowanie go nagrodą AutomotiveINNOVATIONS Award 2017. Prestiżowe wyróżnienie jest przyznawane co roku przez Center of AutomotiveManagement (CAM) we współpracy z firmą audytorską i doradczą PricewaterhouseCoopers (PwC).

Nagroda jest przyznawana od 12 lat. W tym roku koncern Volkswagen znacznie zdystansował swoich konkurentów. Do wyróżnienia kandydowało 19 koncernów samochodowych i 60 marek. Dla doktora Ulricha Eichhorna, szefa działu Badań i Rozwoju koncernu Volkswagen, nagroda dla „Najbardziej Innowacyjnego Koncernu Samochodowego” to ważne potwierdzenie długoterminowej strategii biznesowej i produktowej. „W koncernie Volkswagen chcemy forsować i kształtować zmiany wprowadzające w epokę nowej mobilności, dlatego zwiększamy zarówno tempo, jak i inwestycje w kluczowe dziedziny jak cyfryzacja i automatyzacja, a także sami się zmieniamy. Dzięki temu z producenta samochodów koncern Volkswagen awansuje do roli wszechstronnego dostawcy najnowocześniejszych środków i usług transportowych”. Ulrich Eichhorn dodaje: „W 2025 roku zamierzamy stać się wiodącym dostawcą pojazdów tworzonych zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i mobilności”. Prezentując Sedrica (Self Driving Car), pierwszy poruszający się autonomicznie samochód koncepcyjny koncernu Volkswagen, przedsiębiorstwo z Wolfsburga daje konkretny przykład, jak będzie wyglądać zaawansowana jazda autonomiczna (poziomu 5).

Profesor dr Stefan Bratzel, dyrektor Center of Automotive Management, z okazji przyznania nagrody powiedział: „Niemieccy producenci samochodów w czasach głębokich przemian technicznych z sukcesem podejmują walkę o przewodnictwo innowacyjne i wyróżniają się wysoką kompetencją w wielu dziedzinach ważnych z punktu widzenia przyszłości”.

Center of Automotive Management (CAM) z siedzibą w Bergisch-Gladbach jest niezależnym instytutem badań doświadczalnych w dziedzinie motoryzacji i wraz z PrivcewaterhouseCoopers (PwC) każdego roku dokonuje szczegółowych analiz właśnie w tej dziedzinie.

Tagged under

Warsaw

Banner 468 x 60 px