Log In

XXVII Forum Ekonomiczne w Krynicy – nie tylko polityka i gospodarka

Aktualne, istotne, nawiązujące do najważniejszych problemów gospodarczych, społecznych i politycznych Europy – to tematy od lat podejmowane podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju. Jego XXVII edycja trwać będzie od 5 do 7 września 2017 roku pod hasłem „Projekt Europa – jaki przepis na następne dekady?”.

Ważną częścią tegorocznego Forum będzie, organizowana już po raz 14., Międzynarodowa Konferencja „Europa Karpat”, zainicjowana przez Marka Kuchcińskiego, marszałka Sejmu RP. Jej uczestnicy będą omawiać najważniejsze tematy dotyczące Europy Środkowo-Wschodniej: od historii, kultury, spraw społecznych po gospodarkę i bieżące problemy europejskie.

W tym roku w ramach krynickich obrad po raz drugi odbędzie się Forum Polonijne, zorganizowane przez Senat RP i Forum Ekonomiczne z udziałem władz państwowych, środowisk kościelnych i polonijnych oraz krajowych organizacji pozarządowych. Uczestnicy będą dyskutowali o polityce państwa polskiego wobec Polonii i Polaków za granicą.

Od dziesięciu lat integralną częścią Forum Ekonomicznego jest też Forum Regionów. Gromadzi ono ponad 500 przedstawicieli samorządów z Polski i zagranicy. To platforma wymiany poglądów oraz miejsce spotkań liderów samorządowych i europejskich elit regionalnych z biznesem oraz ekspertami. W tym roku jego uczestnicy debatować będą m.in. o napędzającym rozwój miast sektorze nowatorskich usług dla biznesu, wspierającej rozwój regionów atrakcyjności inwestycyjnej oraz o hamulcach i czynnikach wzrostu innowacyjności w samorządzie. Nie zabraknie też tematów o ochronie środowiska, finansach publicznych i rewitalizacji. Głównym Partnerem Forum Regionów jest Województwo Małopolskie.

Forum Ochrony Zdrowia od ponad 7 lat umożliwia wymianę doświadczeń i prezentację nowych pomysłów zarządzania ochroną zdrowia, pokazuje jak ważny jest to aspekt w debacie publicznej. W Forum uczestniczą eksperci, lekarze, dyrektorzy państwowych i prywatnych placówek medycznych, przedstawiciele rządu i instytucji międzynarodowych. Tegoroczne założenia tej części krynickiego Forum to organizacja nowej sieci szpitali i finansowanie systemu ochrony zdrowia, rozwój przemysłu farmaceutycznego oraz e-zdrowie w systemie opieki nad pacjentem.

Podczas tegorocznego Forum Ekonomicznego już po raz 12. spotka się też kilkuset młodych liderów. Będą oni debatować w gronie wybitnych przedstawicieli życia politycznego, społecznego i biznesowego współczesnego świata w ramach Forum Ekonomicznego Młodych Liderów. To wydarzenie od lat nazywane jest „młodą Krynicą” i „Davosem ludzi młodych”. W dotychczasowych 11 edycjach wzięło udział ponad 3 tys. osób.

Elektroniczne wnioski o akredytację można składać poprzez zakładkę akredytacje.

Organizatorem Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju jest Fundacja Instytut Studiów Wschodnich. Głównym Partnerem jest Województwo Małopolskie, a Miastem Gospodarzem – Krynica-Zdrój.

Więcej informacji udziela Biuro Prasowe: biuro.prasowe@isw.org.pl

Tagged under

Warsaw

Banner 468 x 60 px