Log In

Burze nad Polską: jedna osoba zginęła, dwie zostały ranne

Prawie 2 tys. interwencji strażaków i ok. 180 tys. odbiorców bez prądu – to bilans burz, które w czwartek przechodzą nad Polską. Zginęła jedna osoba, a dwie zostały ranne – wynika z najnowszych danych Państwowej Straży Pożarnej i Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

Zgłoszenia dotyczą przede wszystkim powalonych drzew, uszkodzonych dachów, zalanych piwnic oraz zerwanych linii energetycznych.

Od północy do godz. 10 rano straż pożarna odnotowała ponad 1,9 tys. interwencji, z tego 1,2 tys. dotyczyło silnego wiatru. Ponad 400 budynków i ponad 150 dróg zostało podtopionych.

„Uszkodzonych zostało 59 budynków mieszkalnych i 43 gospodarczych, w tym zostały zerwane dachy na 17 budynkach mieszkalnych i 18 na budynkach gospodarczych” – powiedział PAP rzecznik PSP st. bryg. Paweł Frątczak.

Jak poinformował, zginęła jedna osoba – na skutek silnego wiatru na rzece Narew wywróciła się łódka.

Strażacy mają także informację o dwóch osobach rannych. Jedna z nich została poszkodowana na skutek zerwanego dachu w miejscowości Bromierzyk w powiecie płockim. Druga ucierpiała podczas pożaru od wyładowania atmosferycznego nieopodal Nowego Tomyśla.

Jak wynika z danych Rządowego Centrum Bezpieczeństwa w całym kraju prawie 180 tys. odbiorców pozbawionych jest prądu. Awarie są usuwane na bieżąco.(PAP)

 

Tagged under

Warsaw

Banner 468 x 60 px