Log In

Galeria Katowicka ma nową ofertę

Cztery miejsca postojowe dla samochodów elektrycznych zlokalizowane są na poziomie -3 i wyposażono je w dwie podwójne uniwersalne ładowarki.

Galeria Katowicka jest pierwszym śląskim centrum handlowym, które zdecydowało się na taki parking. Wraz z uruchomieniem stacji ruszył innowacyjny ekosystem elektromobilności, umożliwiający wypożyczenie samochodów elektrycznych w usłudze carsharingu. Platforma, oprócz umożliwienia wypożyczenia auta elektrycznego na minuty, ma również szersze funkcje – m.in. wskazuje najbliższe wolne miejsce ładowania czy pozwala na rezerwację ładowania nawet na 10 minut przed przybyciem. Jest też jedyną w Polsce umożliwiającą wypożyczenie samochodu Tesla S na minuty.

Inaugurację stacji połączono również z eventem dla klientów – każdy chętny, w dniach 19 – 21 września, będzie mógł usiąść za kierownicą elektrycznego BMW i3 lub Tesli S i porozmawiać z przedstawicielami marki, zajmującej się popularyzowaniem elektromobilnego transportu.

– Brak emisji spalin, niewielkie koszty eksploatacji oraz komfort jazdy to wyznaczniki samochodów z napędem elektrycznym. Punkt ładowania na parkingu naszej galerii powstał właśnie z myślą o aktualnych, jak i przyszłych użytkownikach tego typu aut. Jak widać, ciągle poszerzamy nie tylko nasz tenant-mix, ale też staramy się wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i ekologii, co w mieście takim, jak Katowice, jest szczególnie istotne – mówi Joanna Bagińska, dyrektor Galerii Katowickiej.

Uniwersalna stacja ładowania pojazdów, uruchomiona pod Galerią Katowicką, do końca roku będzie bezpłatna dla wszystkich korzystających. Z początkiem 2018 planowane są opłaty za ładowanie samochodów „zewnętrznych” – użytkownicy carsharingu zapłacą tylko za wynajem samochodu na minuty – dla nich stacje będą bezpłatne.

– Rynek samochodów elektrycznych to nasza przyszłość, lepsza przyszłość – z czystszym powietrzem, lepszymi osiągami i grubszym portfelem. Wierzymy, że w niedalekiej przyszłości ekologiczny transport, oparty w dodatku o współdzieloną mobilność, wydobędzie się z wąskiej niszy i stanie się mocną alternatywą dla tradycyjnych pojazdów. Właśnie w tym celu, w Galerii Katowickiej jako pierwszej, zainaugurowaliśmy projekt, który ma przyczynić się do rozwoju infrastruktury dla samochodów elektrycznych, poprawy bezpieczeństwa na polskich drogach oraz licznych udogodnień w codziennym życiu wielu osób – podsumowuje Krzysztof Gawałek, prezes zarządu Transporters.

źródło: PropertyNews.pl

Tagged under

Warsaw

Banner 468 x 60 px