Log In

Nagrody dla Renault ZOE

Renault ZOE zdobyło dwie prestiżowe nagrody – zostało wybrane najlepszym ekosamochodem 2018 roku w Szwajcarii, a hiszpański kanał telewizyjny Pitlane przyznał mu tytuł najlepszego samochodu elektrycznego roku.

Renault ZOE Z.E 40 otrzymało od szwajcarskich jurorów największą liczbę punktów w kategorii „Najlepszy ekosamochód 2018 roku”, co oznacza, że udało mu się pokonać dziesięć innych modeli z napędem gazowym, hybrydowym, hybrydowym typu plug-in lub w pełni elektrycznym. Na zwycięstwo ZOE wpłynęło szczególnie kryterium zasięgu i mocy w stosunku do ceny: auto może pochwalić się 400 km NEDC. W Szwajcarii jest ono najlepiej sprzedającym się samochodem w swojej w kategorii – niemal podwoiło wyniki sprzedaży w porównaniu z ubiegłorocznym rezultatem.

Jesteśmy bardzo dumni z otrzymania tego prestiżowego wyróżnienia od ekspertów w dziedzinie e-mobilności. Marka Renault jako pierwsza rozpoczęła produkcję w pełni elektrycznych samochodów, a ZOE pod względem zasięgu i przestronności to świetne auto do codziennego użytku – mówi Oliver Wittmann, dyrektor zarządzający Renault Suisse.

Renault ZOE zyskało uznanie także w Hiszpanii – hiszpański kanał telewizyjny Pitlane ogłosił je najlepszym samochodem elektrycznym roku, zgodnym z zasadami zrównoważonego rozwoju. Kanał Pitlane jest emitowany we wszystkich hiszpańskich sieciach telewizji cyfrowej oraz w 60 lokalnych kanałach ogólnokrajowej telewizji „Cadena Local TV”. Jest uznawany za jeden z najlepszych programów informacyjnych branży motoryzacyjnej w Hiszpanii.

Renault ZOE z nowym akumulatorem Z.E. 40 ma największy zasięg wśród wielkoseryjnych modeli pojazdów z napędem elektrycznym. Samochód posiada inteligentny, adaptacyjny układ ładowania Caméléon™, który pozwala na ładowanie akumulatora trakcyjnego ZOE z terminali o różnej mocy. Auto nie emituje spalin ani hałasu – do prędkości 40 km/h jest prawie bezgłośneZOE. Przy wyższych prędkościach źródłami hałasu są jedynie odgłosy toczenia i szum powietrza przepływającego wzdłuż nadwozia.

Tagged under

Warsaw

Banner 468 x 60 px