Log In

WSZYSTKIE OSOBOWE MODELE PEUGEOT POSIADAJĄ HOMOLOGACJĘ WLTP

Cała gama samochodów osobowych PEUGEOT jest dostępna z homologacją zgodną z nowym protokołem WLTP, który wszedł w życie 1 września bieżącego roku.

Technologie PureTech i BlueHDi, stosowane w silnikach PEUGEOT od września 2017 roku, umożliwiają oferowanie samochodów, które spełniają wymagania dopuszczalnych poziomów emisji NOx, CO i cząstek stałych zgodnie z nową normą obowiązującą od 1 września 2018 roku.

Groupe PSA podjęła decyzję o wcześniejszym zainwestowaniu w najbardziej skuteczne technologie oczyszczania spalin, takie jak system selektywnej redukcji katalitycznej SCR (Selective Catalytic Reduction), wprowadzony w silnikach wysokoprężnych już w 2013 roku, czy też filtr cząstek stałych GPF (Gasoline Particulate Filter) w silnikach benzynowych PureTech z bezpośrednim wtryskiem paliwa.

Nowy protokół WLTP (Worldwide harmonized Light Vehicle Test Procedure) obowiązuje od 1 września 2018 roku dla wszystkich samochodów osobowych wprowadzanych do sprzedaży na terenie Unii Europejskiej. Test WLTP jest oparty na realistycznych cyklach jazdy, maksymalnie zbliżonych do rzeczywistych warunków użytkowania pod względem długości pokonywanych tras, średniej prędkości, czasów postoju i temperatury otoczenia. Tego typu testy pozwalają na uzyskanie homologowanych wartości zużycia paliwa i emisji, bardziej reprezentatywnych dla sposobów użytkowania samochodów przez klientów i konkretnych konfiguracji poszczególnych modeli. Wyniki emisji CO, NOx i cząstek stałych uzyskane na stanowiskach badawczych są następnie poddawane weryfikacji w rzeczywistych warunkach drogowych.

Tagged under

Warsaw

Banner 468 x 60 px