Log In

Nowe pociągi PKP Intercity przyjazne niepełnosprawnym

Wraz z nowym rozkładem jazdy na tory wyjechały nowoczesne pociągi FLIRT3. Składy są przystosowane do potrzeb różnych grup pasażerów, ze szczególnym uwzględnieniem udogodnień dla osób o ograniczonej mobilności ruchowej.

udogodnienia-dla-niepełnosprawnych-FLIRT3Składy FLIRT3 to pociągi dla każdego. Osób podróżujących indywidualnie czy w grupie, razem z dziećmi, dużym bagażem czy rowerem. To również jedne z nielicznych pociągów w Polsce, które spełniają normę TSI PRM, czyli zapewniają odpowiednie warunki podróżowania osobom o ograniczonej mobilności.

Rozwiązania dedykowane osobom niepełnosprawnym zostały zlokalizowane w trzecim członie nowych składów. Drzwi zewnętrzne wyposażono w windę ułatwiającą wsiadanie i wysiadanie pasażerom poruszającym się na wózkach inwalidzkich. Na pokładzie znalazły się dwa miejsca z przestrzenią na wózki oraz dedykowaną, przestronną toaletą. Obok zlokalizowania została część gastronomiczna oraz pomieszczenie obsługi pociągu.

W pociągach FLIRT3 umieszczono również udogodnienia dla osób niewidomych i niedowidzących. Miejsca są oznaczone alfabetem Braille’a, a informacje o kolejnych stacjach są podawane przez system nagłośnieniowy. Docelowo, składy FLIRT3 zostaną wyposażone w specjalne krzesełka transportowe – rozwiązania znane z pociągów Express InterCity Premium.

Materiał wideo o przystosowaniu nowych pociągów FLIRT3 do potrzeb osób z niepełnosprawnością można zobaczyć poniżej. Wideo zostało przygotowane przez Piotra Czarnotę – konsultanta ds. osób niepełnosprawnych w PKP Intercity.

[fvplayer src=”https://www.youtube.com/watch?v=Ugjp5QKiTQY”]

Tagged under

Warsaw

Banner 468 x 60 px