Log In

Jest wykonawca farmy wiatrowej Iława III

Jak poinformował RynekInfrastruktury.pl, spółka Orlik podpisała umowę na budowę farmy wiatrowej Iława III, zlokalizowanej w województwie warmińsko-mazurskim. Jest to kolejna inwestycja wiatrowa w portfelu izraelskiego inwestora Energix Renewable Energies.
Farma o mocy 12-13,2 MW zostanie wybudowana przez Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowo-Inżynieryjnego, spółkę zależną Erbudu. Wartość inwestycji to 14,95 mln zł. Budowa farmy ma zostać zakończona 30 lipca tego roku – czytamy w portalu RynekInfrastruktury.pl.

Portal Gramwzielone.pl przypomina, że Energix Renewable Energies Ltd. poinformował planach wejścia na polski rynek wiatrowy w 2012 r. i planowanych inwestycjach wartych 25 mln euro.

Energix Renewable Energies jest obecnie na etapie budowy innej farmy wiatrowej w naszym kraju. W styczniu br. rozpoczęto realizację drugiego etapu położonej w woj. zachodniopomorskim farmy wiatrowej Banie. W pierwszym etapie uruchomiono turbiny wiatrowe o mocy 50 MW. W II etapie budowy farmy wiatrowej Banie powstanie 28 turbin wiatrowych.

Wiatromill, należąca do Energix spółka, która odpowiada za realizację tej inwestycji, informowała wcześniej, że całkowita moc farmy wiatrowej położonej w pobliżu miejscowości Banie i Kozielice wyniesie aż 260 MW.

Warsaw

Banner 468 x 60 px