Log In

PGE EJ1: Rozpoczęte postępowania zakupowe

W ramach współpracy z PGE EJ 1 spółka Grupy Kapitałowej PGE – Elbis rozpoczęła postępowania zakupowe dotyczące realizacji zadań w ramach programu badań środowiskowych i lokalizacyjnych na potrzeby przygotowania inwestycji polegającej na budowie pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej.

Z informacji PGE EJ1 wynika, że Elbis rozpisał cztery postępowania przetargowe: na kartowanie hydrologiczne i badania tachimetryczne, monitoring hydrologiczny wód morskich, badania dna morskiego oraz monitoring hydrologiczny wód śródlądowych.

Przypominamy, że pod koniec 2014 roku PGE EJ 1 złożyła oświadczenie o rozwiązaniu umowy z firmą WorleyParsons, wykonawcą badań środowiskowych i lokalizacyjnych związanych z budową pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej. Jednocześnie spółka zapowiedziała wówczas, że będzie kontynuować badania przy wykorzystaniu zasobów Grupy Kapitałowej PGE oraz doświadczenia doradcy branżowego.

W lutym PGE EJ1 ogłosiła, że zdecydowała o prowadzeniu badań środowiskowych i lokalizacyjnych dla budowy elektrowni jądrowej w dwóch lokalizacjach: „Lubiatowo-Kopalino” i „Żarnowiec. Wcześniej spółka rozważała trzy potencjalne lokalizacje dla elektrowni jądrowej. Trzecią było „Choczewo” w gminie Choczewo.

Spółka zapowiadała wcześniej, że rozpocznie badania środowiskowe i lokalizacyjne w I kwartale 2016 roku. Na podstawie wyników tych badań spółka do końca 2017 r. wybierze preferowaną i alternatywną lokalizację elektrowni.

Według ostatnich zapowiedzi PGE EJ1, spółka chce uzyskać decyzję o uwarunkowaniach środowiskowych i decyzję o ustaleniu lokalizacji, a także decyzję zasadniczą dla budowy EJ w 2019 roku.

Warsaw

Banner 468 x 60 px