Log In

Związkowcy pojechali do Warszawy

Ponad 120 tysięcy podpisów pod obywatelskim projekcie ustawy dotyczącej deputatu węglowego dla emerytów wyruszyło wraz z delegacją związkowców z ZZG w Polsce do Warszawy. Paczki wraz z projektem trafią do Kancelarii Sejmu.

– Zbieraliśmy podpisy przez trzy miesiące i zebraliśmy ich ponad 120 tysięcy. Jedziemy do pana Marszałka Sejmu, któremu te podpisy wręczymy – wyjaśnił we wtorkowy (29 marca) poranek, podczas konferencji prasowej w siedzibie związku Marek Gaik z sekretariatu głównego ZZG w Polsce.

Projekt, nad którym najprawdopodobniej rozpocznie teraz prace odpowiednia sejmowa komisja, zakłada wypłacanie deputatu wszystkim emerytom górniczym z budżetu państwa.

– Mamy nadzieję, że deputat, który został w 2014 r. zabrany emerytom górniczym zostanie im przywrócony. Chciałbym zaapelować do wszystkich partii politycznych, które są obecnie w Sejmie aby pomogły do tego doprowadzić – zaznaczył Gaik, który wyjaśnił, że sprawa dotyczy ok. 160 tys. emerytów Kompanii Węglowej oraz ok 50-60 tys w innych spółkach

Warsaw

Banner 468 x 60 px