Log In

W Gdańsku można podziwiać największą w Polsce makietę kolejową

Ponad kilometr torów, dziesiątki lokomotyw i setki wagonów poruszających się między stacjami, a po drodze mijających fabryki, farmy, lasy, jeziora – to makieta kolejowa, którą od piątku można podziwiać na Stadionie Energa Gdańsk.

Organizatorzy przedsięwzięcia zapewniają, że prezentowana w Gdańsku makieta jest największą tego typu mobilną instalacją kolejową w Polsce i jedną z największych w Europie.

Jak poinformowała PAP Life Beata Lewandowska z firmy Makieta City, plansza liczy około 650 metrów kwadratowych powierzchni, a ulokowane na niej obiekty wykonano w – obowiązującej w świecie modelarskim, skali 1:87.

Po ponad kilometrze torów ułożonych na makiecie porusza się około 40 lokomotyw i setki wagonów, które mijają się na 150 rozjazdach. Pociągi poruszają się pomiędzy stacjami kolejowymi różnej wielkości, rampami przeładunkowymi, farmami, fabrykami i zakładami przemysłowymi.

„Wszystkie elementy makiety – poza kablami czy np. torami, wykonane zostały ręcznie przez grupę pasjonatów” – zapewniła w rozmowie z PAP Life Lewandowska wyjaśniając, że prace nad makietą trwały około pół roku.

Tagged under

Warsaw

Banner 468 x 60 px