Log In

RWE zaprasza na Dzień Tesli

RWE Polska i Centrum Nauki Kopernik świętują urodziny Tesli i zapraszają na Dzień Tesli. w programie wydarzenia są m.in.: pokazy łapania piorunów, strefa prądu dla najmłodszych, zajęcia z dronami, „koncert” grających transformatorów Tesli, składanie elektrycznego podpisu i spacery po świetlnym ZOO.

Niedoceniony za życia geniusz, który w całości poświęcił się nauce, postać fascynująca miliony ludzi na świecie, naukowiec-ekscentryk – tak można scharakteryzować Nikolę Teslę. W ciągu swojej pracy opatentował ponad 120 wynalazków, w tym silnik elektryczny, dynamo rowerowe, radio, elektrownię wodną, baterię słoneczną, świetlówkę czy transformator prądu zmiennego. Urodzony w leżącym w Chorwacji Smiljanie, w tym roku świętowałby 160. rocznicę urodzin.

Z tej okazji RWE Polska wraz z Centrum Nauki Kopernik zapraszają do świętowania rocznicy urodzin tego genialnego wynalazcy. RWE Polska, będąca wyłącznym partnerem Dnia Tesli, zaprasza do odwiedzenia stanowisk edukacyjnych z zestawami RWE Power Box, przy których będzie można samodzielnie sprawdzić jak działa elektrownia wiatrowa lub uruchomić samochodzik elektryczny dzięki energii pochodzącej ze słońca. Ponadto RWE Polska przygotowało fotobudkę, w której każdy będzie mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z #prądowąsami i innymi gadżetami kojarzącymi się z postacią Nikoli Tesli. Zachęcamy do uchwycenia pozytywnej energii w kolorowym kadrze.

„Podejście Nikoli Tesli jest nam szczególnie bliskie. Ducha kreatywności w powiązaniu z energią elektryczną pielęgnujemy również w naszej firmie, dlatego chętnie włączamy się we wspólne świętowanie rocznicy urodzin wybitnego wynalazcy i zapraszamy w najbliższą sobotę do Centrum Nauki Kopernik.” – mówi Karolina Tyniec-Margańska, dyrektor komunikacji RWE Polska.

Organizator przygotował dla zwiedzających wiele wyjątkowych atrakcji. Będzie można obejrzeć pokaz łapania piorunów, posłuchać „koncertu” w wykonaniu transformatorów Tesli, obejrzeć występ robota-baletnicy i pospacerować po świetlnym ZOO lub złożyć elektryczny autograf. Także ci, którzy pragną sprawdzić, ile prądu wytwarza ich mózg i jak powstają chromowane felgi, powinni w tym dniu odwiedzić Centrum Nauki Kopernik.

„Na Dzień Tesli przygotowaliśmy specjalne stanowiska, na których będzie można wykonać różne doświadczenia, zobaczyć, jak są zbudowane modele zdalnie sterowane, wziąć w rękę lutownicę i składać proste układy elektroniczne. Będzie także strefa, w której małe dzieci zabawią się „elektryzującymi” gadżetami. Zaplanowaliśmy wiele atrakcji związanych z prądem.” – mówi Jarosław Barański, kierownik Teatru Wysokich Napięć z Centrum Nauki Kopernik.

Wydarzenie odbędzie się w Centrum Nauki Kopernik w najbliższą sobotę, 9 lipca, w godzinach 9.00 – 19.00.   Wstęp na wydarzenie w ramach biletu do CNK.

Przydatne linki:

http://www.kopernik.org.pl/projekty-specjalne/lato/lato-2016/dzien-tesli-2016/

https://www.facebook.com/events/1071176886295422/

Tagged under

Nie znaleziono powiązanych artykułów.

Warsaw

Banner 468 x 60 px