Log In

W 2017 r. bezpłatny internet we wszystkich placówkach Poczty Polskiej

W przyszłym roku we wszystkich własnych placówkach Poczty Polskiej będzie można korzystać z darmowego bezprzewodowego dostępu do internetu. Obecnie bezpłatne wi-fi udostępnia około 850 placówek pocztowych, często w niewielkich miejscowościach.

„Poczta Polska zdecydowanie wchodzi w epokę cyfryzacji. To przedsięwzięcia, które mają budować przyszłość i zaufanie obywateli do narodowego operatora pocztowego” – ocenił minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk. W piątek uczestniczył on w uruchomieniu dostępu do darmowego internetu w placówce pocztowej w Miechowie (woj. małopolskie).

Według niego rozwiązanie to ma szczególne znaczenie w małych miejscowościach, gdzie dostęp do internetu jest utrudniony. „Przez to, że Poczta Polska posiada tak wiele lokalizacji jest instytucją, do której obywatelom najłatwiej dotrzeć” – ocenił.

Adamczyk przypomniał, że Poczta Polska oferuje już ponad 40 usług dostępnych przez internet, w tym platformę Envelo umożliwiającą m.in. wysyłanie tradycyjnych i elektronicznych listów oraz pocztówek. Operator we współpracy z Ministerstwem Cyfryzacji przygotowuje kolejne rozwiązania, które ułatwią korzystanie z usług świadczonych przez państwo. Będą one skupione w portalu obywatel.gov.pl.

Grzegorz Kurdziel, członek zarządu PP powiedział PAP, że docelowo wszystkie 4,5 tys. własnych placówek PP będzie oferować bezpłatny dostęp do internetu. Co kwartał ma być włączanych do systemu 500 lokalizacji. „Jesteśmy zdeterminowani, żeby ten proces zakończył się w przyszłym roku” – zaznaczył.

Dostęp ma być jak najprostszy dla klientów, niewymagający logowania, a jedynie zaakceptowania regulaminu. Sygnał będzie obejmował placówki pocztowe, a niekiedy także ich najbliższą okolicę. „W Polsce nadal ponad 20 proc. społeczeństwa nie posiada dostępu do internetu. Nasze rozwiązanie wpisuje się w misję Poczty Polskiej i ma znaczenie szczególnie dla społeczności w małych miejscowościach” – ocenił Kurdziel. (PAP)

Tagged under

Warsaw

Banner 468 x 60 px