Log In

Enea coraz bliżej nowej strategii

Enea finalizuje prace nad aktualizacją strategii – poinformowało w piątek (26 sierpnia) biuro prasowe spółki przy okazji publikacji wyników finansowych  za I półrocze br. Jej założenia mają zostać zaprezentowane w ciągu najbliższych kilku tygodni. Mirosław Kowalik, prezes Enei, podkreślił, że węgiel jest i nadal będzie podstawą miksu energetycznego w spółce. Chodzi o to, by wykorzystywać, go jeszcze efektywniej.

– Grupa Enea musi działać wyprzedzająco i mieć przygotowane rozwiązania na to, co wydarzy się za 5, 10, a nawet 15 lat. Oczywiście nie jesteśmy w stanie w pełni zaprojektować przyszłości w długich horyzontach czasowych. Możemy jednak zbudować firmę, która będzie szybciej i efektywniej od konkurencji wykorzystywała pojawiające się w jej otoczeniu szanse. Dlatego właśnie pracujemy nad aktualizacją naszej strategii korporacyjnej, patrząc na naszą przyszłość w perspektywie 2030 roku – powiedział Mirosław Kowalik, prezes Enei.

W związku z dynamiczną sytuacją w kluczowych dla Grupy Enea obszarach firma planuje przedstawić założenia zaktualizowanej strategii w ciągu najbliższych kilku tygodni. Dokument ma wprowadzić ewolucyjne zmiany dostosowujące funkcjonowanie Grupy do wymagających warunków, zarówno na rynku energii, jak i paliw. W ten sposób Enea będzie optymalnie wykorzystywała potencjał każdego z obszarów biznesowych.

W pracach nad aktualizacją strategii Enea zidentyfikowała wyzwania i szanse stojące przed krajowym sektorem energetycznym i surowcowym. Firma zauważa, że energetyka musi przejść proces transformacji. Koniecznym jest podjęcie intensywnych działań na rzecz modernizacji i rozwoju sektora.

– Zastosowanie czystych technologii węglowych zwiększy efektywność branży i zmniejszy obciążenia dla środowiska. Węgiel jest i nadal będzie podstawą miksu energetycznego w kraju i w naszej firmie. By wykorzystywać go jeszcze efektywniej, weryfikujemy różne możliwe metody uzyskiwania energii z tego surowca. Jesteśmy świadomi potrzeby głębokich zmian. W aktualizowanej strategii naszej firmy weryfikujemy różne scenariusze, które pozwolą Grupie na zbudowanie trwałych przewag konkurencyjnych, jednocześnie przyczyniając się do rozwoju krajowej gospodarki – podkreślił prezes Kowalik.

Warsaw

Banner 468 x 60 px