Log In

Koncesja dla producentów farb ?

Ostatnie zmiany w prawie energetycznym miały zmniejszyć szarą strefę w branży paliwowej. Jednak nieprecyzyjna nowelizacja może rykoszetem uderzyć w branżę farb, lakierów i rozpuszczalników – pisze Dziennik Gazeta Prawna.

W przepisach, które będą przyjęte, miałaby się – według informacji uzyskanych przez gazetę – pojawić taka definicja paliw ciekłych, która obejmie też substancje wykorzystywane do produkcji farb i lakierów.

Zgodnie z planowaną nowelizacją „minister energetyki powinien wskazać w rozporządzeniu dokładny katalog substancji objętych koncesją” – pisze DGP. „Jeżeli nie wyłączy tych, które nie są używane do napędu lub w celach opałowych, o koncesję będą musieli występować również producenci rozpuszczalników” – dodaje.

Jak powiedział dziennikowi Janusz Naglik – rektor zarządzający Polskiego Związku Producentów Farb i Klejów, konieczność starania się o koncesję przez producentów farb i rozpuszczalników może sprawić, że „pracę stracą setki pracowników, rynek przejmą duże koncerny zagraniczne, a ceny wzrosną”.

(PAP)

Warsaw

Banner 468 x 60 px