Log In

Enea, PGE, Energa i PGNiG Termika złożyły EDF nową ofertę

Enea, Energa, PGE oraz PGNiG Termika złożyły EDF International nową ofertę na zakup akcji i udziałów w spółkach należących do EDF w Polsce posiadających konwencjonalne aktywa wytwórcze oraz prowadzących działalność usługową – podały spółki w komunikatach.
Złożenie nowej oferty nastąpiło w związku ze zbliżającym się terminem zakończenia obowiązywania oferty złożonej 16 września b.r. – podano.

Nowa oferta będzie ważna przez 90 dni od daty złożenia i jest uzależniona m.in. od wyników badania due diligence, które będzie podstawą do podjęcia dalszych decyzji dotyczących ewentualnej transakcji.

Warto jednak zwrócić uwagę, że złożona we wrześniu przez Eneę, Energę, PGE oraz PGNiG Termika wspólna oferta zakupu aktywów EDF wpłynęła po terminie i nie była brana przez EDF przy wyborze podmiotów dopuszczonych do kolejnego etapu procesu sprzedaży. Pod koniec października grupa EDF poinformowała o wybraniu IFM Investors do wyłącznych negocjacji w sprawie sprzedaży aktywów kogeneracyjnych w Polsce. Równolegle EDF rozpoczął negocjacje na wyłączność z firmą EPH w sprawie sprzedaży Elektrowni Rybnik.
(PAP)

Warsaw

Banner 468 x 60 px