Log In

ENGIE podpisuje umowę w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego w Zgierzu

W dniu 30 stycznia 2017 ENGIE Services podpisała umowę na termomodernizację budynków oświatowych w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego z Urzędem Miasta Zgierz.

Umowa jest najwyższą pod względem wartości dotychczas podpisaną umową w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego na prace termomodernizacyjne.

Projekt zakłada głęboką modernizację energetyczną i rewitalizację 23 obiektów oświatowych w Zgierzu m.in. żłobków, przedszkoli i szkół.

Podpisanie umowy zakończyło 15-miesięczny okres trwania postępowania w formule dialogu konkurencyjnego. Umowa zakłada wykonanie w ciągu 17 miesięcy modernizacji energetycznej w budynkach oświatowych, która zagwarantuje miastu uzyskanie blisko 45 % oszczędności w zużyciu energii.

Okres trwania umowy, w trakcie której zagwarantowane są oszczędności, wynosi 15 lat.

Partnerem miasta będzie ENGIE Services wchodząca w skład międzynarodowego koncernu ENGIE. Właśnie dzięki bogatemu doświadczeniu międzynarodowemu prace w Zgierzu będą wykonane z wykorzystaniem najnowszych technologii dostępnych na rynkach międzynarodowych.

Będzie to już kolejny projekt w formule PPP w jaki koncern ENGIE jest zaangażowany w Polsce. We wrześniu ubiegłego roku firma podpisała umowę na termomodernizację wraz z zarządzaniem źródłami ciepła w budynkach użyteczności publicznej na terenie Gminy Opalenica.

(PAP)

Tagged under

Nie znaleziono powiązanych artykułów.

Warsaw

Banner 468 x 60 px