Log In

Craig Breen pozostaje w walce

Zespół Citroën Total Abu Dhabi World Rally Team ma za sobą dzień ciężki dzień. Z rywalizacji odpadli kolejno Kris Meeke (defekt mechaniczny wykluczył go w chwili, gdy był na prowadzeniu) i Stéphane Lefebvre. Craig Breen, zajmujący piąte miejsce w klasyfikacji generalnej, przez cały czas szuka okazji do awansu na wyższą pozycję.

Drugi etap Rajdu Korsyki rozegrany został na trasach wytyczonych na południe od Bastii. Składał się z dwóch odcinków specjalnych pokonywanych dwukrotnie – podczas pętli porannej, a następnie popołudniowej. Oes La Porta – Valle di Rostino liczył 48,71 km, a Novella 17,27 km.

OS5, zapowiadany jako próba, która przyniesie rozstrzygnięcia w skali całego rajdu, okazał się pułapką dla Stéphane’a Lefebvre. Po 5 km jazdy młody kierowca z Francji uderzył w murek i uszkodził zawieszenie. Stéphane i jego pilot Gabin Moreau zatrzymali się na skraju trasy i dokonali prowizorycznej naprawy, aby móc ukończyć etap. Niestety, mimo, że udało im się ruszyć i pojechać dalej, nie zostali dopuszczeni do startu na OS6 z powodu przekroczenia limitu spóźnień.

Niedługo później zespół otrzymał drugi, jeszcze cięższy cios. Po minięciu mety lotnej szóstego odcinka specjalnego, liderzy rajdu Kris Meeke i Paul Nagle musieli się wycofać z walki z powodu defektu silnika. Kiedy samochód trafił do serwisu, mechanicy zespołu stwierdzili, że awarii nie da się naprawić w wyznaczonym czasie. Oznaczało to konieczność wycofania załogi Meeke / Nagle z dalszego udziału w rajdzie. W chwili, gdy zawiódł silnik, Citroën C3 WRC z numerem startowym 7 nadal prowadził w klasyfikacji generalnej przed autami Neuville’a i Ogiera.

Również Craig Breen i Scott Martin nie mieli łatwego poranka. Na trasie OS5 w ich samochodzie nastąpiła awaria interkomu, przez co irlandzki kierowca nie słyszał dyktowania pilota i zmuszony był jechać na podstawie samej obserwacji drogi. Martin pomagał mu przy pomocy gestów rąk i w ten sposób załoga zdołała ograniczyć straty, tracąc na niefortunnym odcinku tylko dziesięć sekund. Niemniej, defekt spowodował spadek Breena w klasyfikacji generalnej z miejsca czwartego na piąte.

Na drugiej pętli Craig Breen toczył zawziętą walkę z Jari-Matti Latvalą. Na trasie OS7 Fin zyskał przewagę, ale Breen zachował kontakt z rywalem. Kierowca Citroëna C3 WRC z numerem startowym 8 ukończył drugi etap rajdu na piątym miejscu, ze stratą 2,8 s. do Latvali.

W niedzielę trzeci i ostatni etap Rajdu Korsyki zakończy się w okolicach Porto-Vecchio. Oprócz Craiga Breena, na starcie dwóch odcinków specjalnych, złożonych łącznie z 64 km jazdy na czas, stanie także Stéphane Lefebvre, wracający do rywalizacji w systemie Rally2.

Tagged under

Nie znaleziono powiązanych artykułów.

Warsaw

Banner 468 x 60 px