Log In

Nowa Ameryka, stara Europa? Co dalej z sojuszem?

Czy w świecie politycznym, tak bardzo i nieustanie zmieniającym się i stawiającym nam ciągle nowe wyzwania są jeszcze aktualne sojusze, w które wszyscy wierzymy? Czy możemy liczyć na pomoc i na korzyści z nich płynące?

Ukierunkowanie polityczne wielu krajów diametralnie zmienia się, głównie przez zmiany elit rządzących. Wybory, w tak bardzo liczących się krajach jak Stany Zjednoczone, skutkujące przejęciem władzy przez Partię Republikańską, a przede wszystkim przez Donalda Trumpa lub też we Francji, gdzie nowym prezydentem został Emmanuelem Macronem nadają zupełnie nowy kształt ładowi geopolitycznemu świata.

Podczas debaty „Nowa Ameryka, stara Europa? Co dalej z sojuszem?” uczestnicy spróbują odpowiedzieć między innymi na pytanie, jak bardzo wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej wpłynie na relacje, a co za tym idzie na sojusze zawarte pomiędzy państwami Starego Kontynentu, a Stanami Zjednoczonymi i jak będą kształtować się ich stosunki transatlantyckie w przyszłości.

Partnerami XXVII Forum Ekonomicznego w tym panelu są następujące Instytuty: Kanadyjski Instytut Spraw Globalnych jak i Limes, Italian Review of Geopolitics, a wśród potwierdzonych gości i uczestników dyskusji są: Colin Robertson, dyplomata i wiceprezydent Kanadyjskiego Instytutu Spraw Globalnych, Brando Maria Benifei, eurodeputowany oraz Brendan Donnelly, dyrektor Federal Trust for Education and Research z Wielkiej Brytanii.

Tagged under

Nie znaleziono powiązanych artykułów.

Warsaw

Banner 468 x 60 px