Log In

Nowy Nissan LEAF

Nowy Nissan LEAF, w porównaniu z obecnym modelem, będzie miał bardziej opływową sylwetkę, co zapewni mu większą wydajność aerodynamiczną, czyli większy zasięg na jednym ładowaniu.

Parametry aerodynamiczne mają zasadnicze znaczenie dla efektywności jazdy samochodem elektrycznym. Mniejszy opór powietrza i lepsza stabilność pozwalają na przejechanie dłuższego odcinka pomiędzy ładowaniami.

Nissan LEAF nowej generacji ma mniejszy prześwit, który pomaga w utrzymaniu zerowego współczynnika siły nośnej, a tym samym lepszej stabilności przy dużej prędkości. Inne rozwiązania konstrukcyjne istotnie poprawiają stabilność pojazdu przy silnym wietrze bocznym.

Inspirując się kształtem skrzydeł samolotu, inżynierowie Nissana zaprojektowali idealny kształt nowego Nissana LEAF, co umożliwia symetryczny przepływ powietrza pomagający płynniej i efektywniej pokonywać jego opór.

Nissan jest pionierem rynku samochodów elektrycznych, który wprowadził na rynek model LEAF — pierwszy masowo produkowany samochód z takim napędem*. Dziś Nissan LEAF jest najlepiej sprzedającym się samochodem elektrycznym na świecie — klienci kupili już ponad 277 000 egzemplarzy tego modelu.

Zapraszamy do śledzenia najnowszych wiadomości na #Nissan #LEAF oraz #ElectrifyTheWorld, gdzie można także włączyć się do dyskusji.

Tagged under

Warsaw

Banner 468 x 60 px