Log In

Porozmawiają o skutkach i zagrożeniach związanych z budową nowej elektrowni w Ostrołęce

Po raz pierwszy od czasu powstania planów budowy nowej elektrowni węglowej w Ostrołęce, odbędzie się publiczna debata o skutkach i zagrożeniach związanych z tą inwestycją.

Pierwsza publiczna debata na temat planowanej budowy elektrowni Ostrołęka C odbędzie się w małej auli Wyższej Szkoły Administracji Publicznej. Organizatorzy konferencji chcą rozpocząć w ten sposób dyskusję z mieszkańcami na temat rzeczywistej skali negatywnych, ich zdaniem, oddziaływań elektrowni. O społecznych i przyrodniczych skutkach inwestycji opowiedzą eksperci i praktycy w dziedzinie transformacji energetycznej, ochrony zdrowia oraz oddziaływań elektrowni węglowych na środowisko.

– Celem konferencji jest rozpoczęcie dyskusji o zasadności budowy elektrowni Ostrołęka C oraz o potrzebie alternatywy energetycznej dla regionu. Takiej dyskusji dotychczas brakowało w przestrzeni publicznej. Dlaczego to ważne? Nowa elektrownia węglowa o tak dużej mocy będzie miała realny wpływ na kierunek rozwoju energetyki w Polsce oraz na jakość życia mieszkańców regionu – mówi Robert Wawręty z Towarzystwa na rzecz Ziemi, współorganizator spotkania.

Miejsce: Wyższa Szkoła Administracji Publicznej w Ostrołęce (mała
aula), ul. Korczaka 73
Data: 24.10.2017 (wtorek), godz. 17.30

Program konferencji:
17.30. Przywitanie gości – Radosław Gawlik
17.40 – 18.10 – prof. dr hab. inż. Popczyk – Mazowsze bez elektrowni węglowej Ostrołęka C, z falą prosumenckich innowacji na wschodzącym rynku energii elektrycznej?
18.10 – 18.30 – dr hab.Leszek Pazderski – Zgodność planowanej elektrowni węglowej Ostrołęka C ze standardami UE i ocena wpływu wybranych zanieczyszczeń gazowo-pyłowych na zdrowie człowieka.
18.30 – 18.50 – Łukasz Adamkiewicz – Skutki zdrowotne narażenia na zanieczyszczone powietrza. Oddziaływanie elektrowni węglowej Ostrołęka C.
18.50 – 20.30. Panel dyskusyjny – Radosław Gawlik (moderator): Jan Popczyk, Leszek Pazderski, Łukasz Adamkiewicz, Dariusz Szwed. Organizatorem konferencji jest koalicja organizacji pozarządowych działających na rzecz środowiska, zrównoważonego rozwoju oraz lokalnych społeczności.

źródło: eostrolenka.pl

Tagged under

Warsaw

Banner 468 x 60 px