Log In

PGNiG rozwija działalność na Ukrainie

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo zawarło umowę z operatorem sieci przesyłowych i magazynów Ukrtransgaz na przesył gazu na terytorium Ukrainy – poinformowały portal górniczy nettg.pl służby prasowe spółki. 

Umowa umożliwia PGNiG korzystanie z ukraińskich sieci gazowych. Do tej pory sprzedaż paliwa gazowego przez PGNiG na potrzeby ukraińskich odbiorców była realizowana w punkcie Hermanowice na granicy polsko-ukraińskiej, czyli przed wejściem do systemu przesyłowego Ukrtransgaz.

– Umowa z Ukrtransgaz to kolejny etap rozwoju działalności handlowej PGNiG na Ukrainie. Dzięki niej zyskujemy nowe możliwości współpracy z partnerami biznesowymi z tego kraju. Już teraz jesteśmy postrzegani tam jako wiarygodny partner, który oferuje gaz w atrakcyjnych cenach – powiedział Maciej Woźniak, wiceprezes PGNiG ds. handlowych.

PGNiG dostarcza gaz na rynek ukraiński od sierpnia 2016 roku. Do końca I półrocza tego roku łączny wolumen wyeksportowanego gazu wyniósł 660 mln m sześc.

– Uważnie śledzimy sytuację na rynku gazu ziemnego na Ukrainie. Jeżeli pojawią się sprzyjające warunki, wykorzystamy je do intensyfikacji działalności handlowej – dodał wiceprezes.

Umowa z Ukrtransgaz obowiązuje do końca 2017 r. z możliwością automatycznego przedłużenia

Źródło: Portal górniczy

Autor: MD

Tagged under

Warsaw

Banner 468 x 60 px