Log In

Rusza budowa bloku gazowego w Elektrociepłowni Żerań. „Czyste powietrze dla Warszawy”

W środę 25 października dojdzie do podpisania i wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę bloku gazowo-parowego w Elektrociepłowni Żerań. Nowa instalacja ma zmniejszyć emisyjność wytwarzania energii i ciepła na Żeraniu.

Rusza budowa jednej z największych i najnowocześniejszych inwestycji w Polsce. Kosztująca przeszło 1,6 mld zł budowa rozpoczyna się  w centrum stolicy, w Elektrociepłowni Żerań – podaje PGNiG Termika.

Spółka informuje, że budowa potrwa do 2020 roku. Najstarsze bloki gazowe zostaną zastąpione blokiem gazowo-parowym. Dzięki tym zmianom możliwości produkcji energii elektrycznej wzrosną o 55%.

– Mniej węgla na Żeraniu (ponieważ zastąpi go częściowo gaz) to mniejszy ruch kołowy w Warszawie. Dywersyfikowanie źródeł energii to zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego Warszawiaków – czytamy w informacji PGNiG Termika.

Wykonawcą jest konsorcjum firm: Mitsubishi Hitachi Power System Ltd i Polimex – Mostostal S.A. Ciepła woda z nowego bloku popłynie do kaloryferów mieszkańców Warszawy w 2020 roku.

źródło: materiały prasowe PGNiG Termika

Tagged under

Warsaw

Banner 468 x 60 px