Log In

ZESPOŁOWY SUKCES ZAŁÓG PEUGEOT 3008DKR W TRZECIM ETAPIE RAJDU DAKAR

Mając przed sobą długi (295 km) etap trudnej nawigacyjnie jazdy po bezdrożach, głównie w piaszczystym terenie, kierowcy PEUGEOT 3008DKR Maxi wybrali taktykę zespołową i do mety w San Juan de Marcona (Peru) dotarli jedną grupą. Nie przeszkodziło to członkom Dream Teamu w osiągnięciu bardzo dobrego wyniku. Załogi Peterhansel / Cottret i Sainz / Cruz zajęły miejsca na podium. „Mister Dakar” objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej rajdu. Despres i jego pilot Castera są od dzisiaj wiceliderami.

Stéphane Peterhansel i Jean-Paul Cottret po raz kolejny pokonali etap bez strat czasowych. Jego trasa, podzielona na dwie części i prowadząca głównie bezdrożami, w sporej części po pięknych piaszczystych wydmach, sprawiała duże trudności nawigacyjne. Francuska załoga nie pozwoliła sobie na żaden poważniejszy błąd i na mecie zajęła drugie miejsce, dzięki któremu wysuwa się na prowadzenie w klasyfikacji generalnej Rajdu Dakar, z przewagą
3 minut i 11 sekund.

Znakomicie pojechali także Carlos Sainz i Lucas Cruz. Hiszpanom zdarzyły się dwa drobne błędy nawigacyjne, które jednak nie miały poważnego wpływu na wynik. Sainz i Cruz zajęli trzecie miejsce, a uzyskany czas daje im awans o dwie pozycje w klasyfikacji generalnej (na szóste miejsce).

Załoga Cyril Despres / David Castera, jadąca jako pierwsza, już w 2,5 km po starcie do odcinka specjalnego przeżyła chwilę niepewności co do obranej trasy. Mimo to dawni motocykliści pokonali cały etap spokojnie i ostrożnie, jednak w tempie wystarczającym do zaliczenia czasu w pierwszej czwórce. Ich PEUGEOT 3008DKR Maxi przez cały czas funkcjonował bez najmniejszych zakłóceń.

Również Sébastien Loeb i Daniel Elena zachowywali dużą ostrożność – do tego stopnia, że w pierwszej części etapu przed zjechaniem z jednej ze stromych wydm wysiedli na jej szczycie z samochodu, by dokładnie ocenić stopień nachylenia zbocza. Defensywna taktyka opłaciła się – Loeb i Elena dotarli do mety etapu bez problemów i zajęli piąte miejsce. Po trzech etapach załoga PEUGEOT 3008DKR Maxi z numerem startowym 306 zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Tagged under

Warsaw

Banner 468 x 60 px